Wpis z mikrobloga

POLSKA GRUPA GÓRNICZA

Jeżeli ktoś szuka zatrudnienia w tej firmie, chciałbym wam przedstawić, czego możecie się spodziewać w kwestiach płacowych, bo o warunkach pracy nie będę dyskutował. Większość pewnie nie wie, co to trudne warunki pracy i nie każdy ma możliwość odczuć to osobiście, więc dyskusja będzie jałowa. W pracy pod ziemią mam 17-letni staż i jestem pracownikiem fizycznym, doświadczonym.
Przedstawiam moje zarobki NETTO, czyli co trafiło na moje konto z tytułu umowy o pracę, a płace zawierają WSZYSTKO, co podkreślam, aby uprzedzić pytania. Jest w tym barbórka, 13, 14, 15, 17, 19... ołówkowe, kredkowe, inflacyjne, leniuchowe i węglowe, czyli co tam sobie wyobrazicie.
Na moje konto ROR, wpłynęło ogółem 103400 zł. Jest to ok. 8600 miesięcznie, gdyby tp podzielić przez liczbę miesięcy.

Nie jest to jakaś wybitna kwota, ale nie mam powodów do jakiegoś niezadowolenia, gdyż w 2021, było to ledwo ponad 80000 zł.
By uniknąć spekulacji, podam od razu, że pomimo wskoczenia w wyższy próg podatkowy, dalej miałem liczony mniejszy podatek, gdyż rozliczam się wspólnie z żoną. W tym roku przepracowałem także rekordową liczbę nadgodzin (zasadniczo nadgodziny to praca w święta, soboty i niedziele) i w 2022 było to prawie 800 godzin, a licząc w dniach, to dokładnie 98 dniówek (rok wcześniej ok. 100 godzin mniej)

Jeżeli ktoś jest zainteresowany, to zapraszam do PGG, chyba przyjmą każdego z doświadczeniem górniczym, a to nie jest przeszkodą, bo można bez problemu dostać się do jakieś firmy górniczej, gdzie takowe się nabędzie. Ja tak samo dostałem przyjęcie, bez żadnych mitycznych łapówek i znajomości. Zapraszam.

#pgg #wegiel #pracbaza #zarobki #gornictwo #gownowpis
p.....r - POLSKA GRUPA GÓRNICZA

Jeżeli ktoś szuka zatrudnienia w tej firmie, chcia...

źródło: comment_1673097085qfLBWNcRwwJykb2EhiFuQW.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
@Chop_z_Maszynfachu: Nie no, aż tak dobrze nie ma. Codziennie na ścianę z załogą i zawsze jest coś do roboty. Czasami tylko awaria i wtedy presja i zapierdziel :) bo produkcja najważniejsza. Gdy wszystko hula, grzebanie w mniej wymagających awariach urządzeń, np zepsuta pompa, transformator od czegoś, wymiana żarówek... Jednak mało prac cięższych, mało dźwigania ciężarów.
  • Odpowiedz
To nie blad?


@sprynek: Nie, to nie jest błąd. Przez cały rok, musiałem mieć co czwartą niedzielę wolną i raz w sobotę nie byłem. Tak wszystkie święta, soboty, niedziele w pracy, większy zarobek był też z tytułu pracy w nocy, gdyż tylko na tę zmianę chodziłem.
  • Odpowiedz
@podatnik_fundator: Hej, fajny post o pracy w PGG. Kiedyś pracowałem pod grupą, nie bezpośrednio na kopalni lecz w jednym z jej zakładów. Ostatnio myślałem czy by nie poszukać czegoś dla siebie właśnie w kopalni. Taka kwestia - jak z ludźmi którzy noszą okulary na dole, jest jakieś ciche przyzwolenie czy raczej takich niewidzących prawidłowo nie biorą? Słyszałem różne historie na ten temat. A jak jest z firmami górniczymi po jakim czasie
  • Odpowiedz
@blacklef2: Mam astygmatyzm, duże braki widzenia okiem, bez problemu. Jedynie mi pow. 3,5 m nie podpisali. Jeśli masz górnika, to już składaj papiery, jeżeli brakuje ci coś do zdobycia, dobij do 3 lat w firmie, rób górnika. Potem papiery do pgg i zwalniasz się z firmy.
  • Odpowiedz
@podatnik_fundator: Dzieki za dobre info, za niedługo odnawiam SEP do 1kV i mam troche doswiadczenia w elektryce wiec będe chciał raczej w to iść. Jeszcze jedno pytanie, może głupie nwm ale jak się składa papiery do kopalni? Jakoś przez internet czy musisz fizycznie tam przynieść?
  • Odpowiedz
"W tym roku przepracowałem także rekordową liczbę nadgodzin (zasadniczo nadgodziny to praca w święta, soboty i niedziele)" Czy kasjerka na kasie pracująca w sobotę to też ma dodatki za pracę w święta ?
  • Odpowiedz
@podatnik_fundator: hej. Jesteś w stanie podpowiedziec ile byś miał na rękę bez flapsow, SB, świat i niedziel?

Na ile analogicznie może liczyć nowy bez doświadczenia? Zwykły na wydobyciu np. (bez flapsow, SB świat i niedziel
  • Odpowiedz