Wpis z mikrobloga

@Nightshift_: mnie dalej ciekawi tok rozumowania Gapy. Normalny człowiek sprawdzi w sieci średnią cenę wynajmu (powiedzmy te $700 na miesiąc i policzy, że kaucja to będzie te 3x700) i sobie przygoduje powiedzmy kasę na kaucję i chociaż 1 czy 2 miesiące wynajmu z góry, do tego zakładając, że pójdzie w nowym miejscu do pracy.

U Gapy nikt się chyba nie spodziewał takiego zajebistego twista, że on zrobi dokładnie odwrotnie.
@darth_invader: po pierwsze Gapa mowi ze uda sie wynegocjowac ten dom za 500 $. Po drugie mowi ze mysla o wynajmie na rok. Po trzecie pisze ze depozyt zalezy od dlugosci najmu czyli w jego przypadku mowi o 1000 $ za miesiac z gory z depizytem za caly rok.
Ale jak to Gapa zapomina co i komu mowil czy pisal wczesniej i z 1000 $ robia mu sie 3000 $ .
@darth_invader: kojarzę tych ludzi o tyle o ile z Wykopu, ale czuję do nich pewną pogardę.
Otóż oni, z tego co rozumiem, lansują się na Youtube, jacy to nie są z nich youtuberzy, jak to super im się żyje w tej Kambodży. A jak widzę printscreeny z tych ich filmów, to oni latają w tych klapkach, odwiedzają jakieś lokale wyglądające jak speluny dla lokalsów.
Zawsze myślałem, że jak się emigruje do
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Tymajster: Mieszkałam w Siem Reap i przy zarobkach ok. 900 usd miesięcznie (nieźle jak na lokalne warunki) dojeżdżałam do pracy rowerem, bo wydatki na tuktuki były rzędu 250 usd/miesiąc, jak nie więcej. Mieszkanie, rachunki, zakupy, rzadko jakieś wyjście i niewiele byłam w stanie odłożyć. Tam naprawdę nie jest tak tanio, jak się wydaje, tym bardziej jeśli się żyje "na zachodnią modłę". Ten człowiek zdaje się nie ma pracy, za to ma
nie ma pracy, za to ma rodzinę - to niepojęte dla mnie, jak oni funkcjonują.


@muguet: eee nie mają tak źle, ostatnio odwiedziła ich para z Polski, dostali pęczek chrzanu, mieszankę wedlowską dla dziecka a pan domu otrzymał podkoszulek.