Wpis z mikrobloga

  • 0
@WiesniakzPowolania przeszkadzają też często ludziom, którzy pracują w szeroko pojętej obsłudze klienta. Z tego względu, że część emigrantów przenosi zachowanie z swojego kraju, które tam jest normlane, a u nas nie akceptowalne. Oczywiście nie wszyscy tacy są, jednak ludzie lubią myśleć stereotypowo. Polacy mają łatkę, pijaków, złodziei, ciężko pracujących. Ukraińcy mają łatkę roszczeniowych, rozdartych i niekulturalnych. Wszyscy wrzucani są do jednego wora, tak to już jest i będzie.
  • Odpowiedz
  • 2
@WiesniakzPowolania nie piszę tutaj strikte o Ukraińcach a o wszystkich emigrantach, głównie opieram swoje obserwacje na emigrantach w Anglii. Hindusi lubią syf bo u nich w kraju jest to akceptowalne i normlane że wyrzucisz papierek po batoniku do rzeki. Polacy rzucają pieniądze na ladę w sklepie, co nie jednego Anglika może wkurzyć ponieważ oni podają kasę z szacunkiem. Oczywiście generalozuje ale tak to wygląda. Ukraińcy to głośny naród w przestrzeni publicznej
  • Odpowiedz
Polacy mogą wyjeżdżać gdzie chcą ale nikt nie może do nas przyjeżdżać?


@tfuj_pszyjaciel: nie chodzi o to ze nikt, ale w naszym interesie jest sobie selekcjonować. Czyli jak pan lekarz chce do nas przyjechać to zapraszamy, a jak jakiś były kryminalista chce żyć tutaj na czarno to już powinniśmy mu podziękować. To że inne kraje wpuszczają byle kogo nie znaczy, że my nie powinniśmy sobie wybierać kogo chcemy tutaj na
  • Odpowiedz
ja mam dość Polaków w Polsce xD

Do tej pory jeszcze żaden Ukrainiec mi nie zaszedł za skórę


@NaczelnyWoody: z perspektywy pracodawcy dwie najlepsze pracownice jakie miałem w życiu to Ukrainki. Starsze Polki regularnie się #!$%@? i kradły, te młodsze jak studentki były spoko i zawsze dostawały dodatkowa kasę. A teraz na nowy sezon wyremontowalem stary dom z przeznaczeniem na mieszkanie dla Ukrainek i mam nadzieję że wrócą te dwie
  • Odpowiedz