Wpis z mikrobloga

Kolejna para White's MP. Ksztalt (last) MP jest waski i w poszukiwaniu MP ktore leza na moich stopach idealnie musialem siegnac po custom build.
White's od reki sprzedaje ograniczana liczbe rozmiarow, zamowilem wiec przez bakershoe gdzie mozna skonfigurowac opcje, potem poczekac kilka lub kilkanascie tygodni i dostac skrojone pod siebie buty: https://bakershoe.com/products/whites-military-police-service-boot
Buty ze zdjecia to pattern MP sherman, wybrane opcje:

Last * MP Last
MP Leathers * Cinnamon Waxed Flesh
Toe Cap * Vintage 4-Row Toe Cap (+$20.00)
Celastic Toe Box * Single Celastic Toe
Logos / Embossing * No logos or Embossing
Hardware * Antique Eyes & Hooks
Sole * Commando Mini Lug Half Sole

Wzialem podwojnie szeroki rozmiar EE.
W butach tych zrobilem okolo 80 kilometrow, buty sa wystarczajaco szerokie i dlugie, niestety ksztalt MP po prostu nie pasuje do moich stop i pogodzilem sie z tym, ze nigdy ten last nie bedzie dla mnie super wygodny.
Nie mam problemu zeby w nich przejsc 10 kilometrow czy zeby byc w nich na nogach caly dzien, niestety mam duzo innych butow ktore po prostu pasuja na mnie duzo lepiej.

Kolejnym krokiem w moich poszukiwaniach idealnego MP bedzie po prostu pattern MP na lascie 55 lub 5050 (o lascie 5050 w innym wpisie).

W tej konkretnej parze zdecydowanie najwieksze wrazenie robi skora, Cinnamon waxed flesh czyli odwrocona skora od Horween (odwrocona - wlosie jest na wierzchu), wykonczona identycznie jak Chromexcel, ale wlasnie na stronie wlosia, dzieki czemu skora na pierwszy rzut oka wyglada jak licowa, ale przy kazdym obtarciu na wierzch wydobywa sie wlosie co daje jak dla mojego oka swietny efekt. Oczywiscie sam kolor Cinnamon jest tez bardzo fajny, w zaleznosci od swiatla kolor jaki widzimy to cos od ciemnego piaskowego, przez elementy czerwonego/bordowego, az po gleboki braz. Zdecydowanie jestem fanem tej skory.

Podobnie podeszwy, jeden z najlepszych typow podeszw z jakimi mialem doczynienia. 2 grube warstwy skory z gumowym vibramem commando (half sole) na spodzie. Wygoda i trakcja.

BTW jakby ktos z UK lub ktos kto nie ma problemu z wysylka z UK szukal porzadnych butow, to Trickers ma wlasnie swietna wyprzedaz: https://www.trickers.com/uk/sale/mens-sale

#buty #modameska #obuwie #ubierajsiezwykopem #whitesboots

#wbootach
Pobierz tomekwcalenie_tomek - Kolejna para White's MP. Ksztalt (last) MP jest waski i w poszu...
źródło: comment_1672994071byNnSi6VmgMKbArPDYE2K5.jpg