Wpis z mikrobloga

Zgadnijcie kto jest regularnym wariatem na psychotropach od 12 lat


Teraz zgadnijcie kto chciał sobie kategorię wojskową zmienić z tego powodu, bo jak miał lat 19, to był zdrowy


Zgadnijcie co mu WCR odpowiedziało


Jak mam być szczery, to wolę być przeszkolony i mieć w ręku karabin, jak ruskie tu wpadną i trochę mi ulżyło. Dlatego nie wypowiadałem się wcześniej na ten temat, bo uważałem, że problem mnie nie dotyczy. Dokumentację szykowałem od wakacji, żeby sobie zmienić tę kategorię. Mam papiery od psychiatry prowadzącego, drugiego psychiatry. Kserokopie wypisów ze szpitala psychiatrycznego, etc. Martwi mnie natomiast, że znając nasze realia, to na poligonach będziemy mieli niezłą bekę wszyscy z siebie, a na polu walki będzie płacz i zgrzytanie zębów.

Teraz jestem w stanie wypowiedzieć się na temat #obowiazkowecwiczeniawojskowe bo jednak mnie to obejmuje. Pomyślcie na chłodno. Pod granicami zbiera się pół miliona kacapów. Niedobitki z 20 mobilizacji. Wolicie wiedzieć, jak strzelać, czy wolicie siedzieć w piwnicy i czekać, aż do was przyjdą i wam ... nie chcę pisać co zrobią, bo nie wyobrażam sobie tej hołoty u nas, ale może ona kiedyś przyjść.
  • 34
  • Odpowiedz
Każdy kto dostał kategorię wojskową A i nie jest żołnierzem jest żołnierzem rezerwy i tego faktu nie da się zmienić, i w obecnej sytuacji prawnej nie ma organu w naszym kraju, który jest w mocy, by to zmienić.


@youmimicanski: wtf xD czym się ten #!$%@?łek różni od dziczy zza Uralu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@youmimicanski: jeżeli wezwą cię na ćwiczenia, to odwolujesz się i składasz wniosek o ponowną komisję. Coś namieszali w tym twoim WCR, w innych takich bzdur nie wciskają.
Jedyne co, to mówią, że o zmianę kategorii można się starać dopiero po tym, jak dostaniesz wezwanie.
  • Odpowiedz
@youmimicanski: trafi się w końcu jakiś świr i wymorduje kilka gęb, to może zrobią update tej gówno-ustawy. Dwa, świat jest ogromny, można wsiąść w samochód, samolot i zawczasu obrać odpowiedniejszy kierunek do życia. Niech Jaro z koleżkami z koryta da przykład, że warto ubrać kamasze, wziąć karabin do ręki i umierać za ojczyznę. Bo obecna Polska, to gówniana Polska, ale człowiek zakorzeniony tutaj, stety niestety.
  • Odpowiedz
Teraz zgadnijcie kto chciał sobie kategorię wojskową zmienić z tego powodu, bo jak miał lat 19, to był zdrowy

No #!$%@?, też ja


@youmimicanski: ustawa umożliwia, nie umożliwia (a stara umożliwiała) przejścia z kategorii D na A
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@youmimicanski: dziwne, mi we Wrocławiu powiedzieli, że mozna się starać, ale dopiero jak sami wezwą. Zresztą, zmianą kategorii to jedno, druga rzecz to możliwość odwołania się od decyzji o powołaniu. A nawet jeśli to nie poskutkuje, to przy przyjęciu do jednostki jest "badanie" lekarskie.
  • Odpowiedz
@youmimicanski: Pokaż ten papier, a nie. Coś tu nie gra. Przecież w spisie chorób niedopuszczalnych są zaburzenia nerwicowe niedające się leczyc z wystarczającą poprawą i wtedy jest kat D. Tyle, że trzeba ponowną komisję. No ale zależy też co Ci jest i co oni uważają za te zaburzenia nerwicowe niedające się leczyć. Może chodzi im tylko o schizofrenię.
  • Odpowiedz
@nowywinternetach: zaraz wrzucę zdjęcie. Człowieku ja mam przez jednego lekarza zdiagnozowaną schizofrenię prostą, przez drugiego chorobę afektywną dwubiegunową, przez trzeciego zaburzenia schizoafektywne czyli połączenie tych dwóch pierwszych. Czwarty kiedyś mi powiedział, że w moim przypadku "to czysta księgowość i nie ma sensu się zagłębiać w definicje, leczymy objawowo". To się kwalifikuje z miejsca pod E.
  • Odpowiedz
Jak te diagnozy były wykonywane?


@nowywinternetach: pierwsza wynika z wieloletniego chodzenia do pana doktora co miesiąc i gadania z nim. Bardzo miłe spotkania za 250 zł, aczkolwiek od dziwki wyszedłbym pewnie bardziej zadowolony. Druga diagnoza była weryfikacją. Poszedłem do pani doktor i powiedziałem, że chciałem skonsultować diagnozę i ona mnie zaczęła wypytywać długo o wszystko. Poszedłem tam, bo otoczenie zwracało uwagę, że ten pierwszy lekarz to może jakiś konował i żebym
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@youmimicanski: fakt, ta ustawa jest dziurawa, ale tak jak pisałem wcześniej, w razie wezwania bierz papiery ze sobą i pokazuj im w WCR, odwołuj się. Ustawę pisali debile, ale w WCR czy jednostce nikt nie weźmie odpowiedzialności za wydanie broni osobie z takimi schorzeniami.
  • Odpowiedz