Wpis z mikrobloga

Stoję teraz przed kupnem klawiatury mechanicznej i chciałem kupić coś z bardzo cichym switchem. Patrzyłem na propozycję od cherry z mx silent Red, ale samo wykonanie tej klawiatury poza switchami nie budzi we mnie zachwytu. Patrzyłem też na gotowe propozycję od innych producentów i nie znalalem nic ciekawego.
Zacząłem się zastanawiać nad kupieniem płytki w obudowie, ale ceny poza Ali to jakiś kosmos. Jednak po dłuższym namyśle jestem na to gotowy, ale nie ukrywam, że wolałbym coś stockowego.
Obecnie mam redy z gumkami i jest ok, ale wolałbym coś cichszego.
Mam kilka pytań do bardziej doświadczonych w temacie.
1. Może ktoś polecić jakiś konkretny model tkl z cichymi switchami?
2. Jest jakaś gotowa podstawka z hotswapem godna polecenia, ale przy tym nie w cenie 800zl?
3. Jakie są jeszcze super ciche i w miarę dostępne switche poza mx silent i gateron silent?
#klawiatura #klawiaturamechaniczna #pc
  • 4
  • Odpowiedz
@malysz_z_syrena: Jakieś pół roku temu kupiłem Genesys Thor 300 z brązowymi switchami. I nie narzekam. Zdecydowanie głośniejsza od membranowej, ale jednak cichsza od niebieskich switchy.
Podobno są też cichsze. No i tanie, i stosunkowo niewielkie.
  • Odpowiedz
Keychron K8 można wyłapać do 5 stów jakoś, a jeżeli ci zależy na cichszych switchach to polecam pobawić się w lubowanie i zaiwestowanie w jakąś grubą podkładkę na biurko, żeby na niej klawiaturę położyć
  • Odpowiedz