Wpis z mikrobloga

Co takiego drogiego jest w PlayStation 5 że trzeba dopłacić minimum 800zł (1/3 ceny) względem Xboxa Series X? Chyba cpu/gpu różnic wiele nie ma, więc co oni tam jeszcze dodają?

Koniecznie chce PS5 ale nie mogę zrozumieć tej ceny
(pad od PS mi dużej lepiej leży oraz mam już PC więc dublował by mi się z xbox)
#playstation #xbox
  • 25
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@dzem_z_rzodkiewki: podniesienie ceny o 50$ przez Sony + polskie Januszowe elektromarkety sprzedające konsolę w pakiecie z zestawem mebli ogrodowych, zamiast normalnie golasa po cenie standardowej

A że nawet i takie zestawy sprzedają się na bieżąco to Janusze nie widzą sensu, żeby sprzedawać golasy taniej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dzem_z_rzodkiewki: Gry studiów Sony to zazwyczaj bangery, więc ludzie są gotowi płacić extra za możliwość zagrania w nie, proste. Problemem jest to, że w kraju z kartonu Janusze wyczuły krew, bo podaż kolosalnie rozjechała się z popytem, więc nikt nie sprzedaje golasów w MSRP tylko wszystko jest bundlowane, a UOKIK ma to w dupie. Jak ktoś kupował przedpremiere to normalnie w PL płacił cenę retail, wówczas koło 2300pln. Prawdopodobnie za jakiś
@misiekmr: @mlodyapollo: The PlayStation 5 has sold 23.95 million units in 23 months, while the Xbox Series X|S sold 17.16 million units.


@dzem_z_rzodkiewki: to jest raczej dowód na porażkę Sony: w poprzedniej generacji to było według niektórych źródeł 120m vs. 50m. Kompletna deklasacja, mimo że xone to był dobry sprzęt. W tej, jak widać, MS skutecznie odrobił straty, co jest pewnie związane z bardzo słabym pod względem tytułów startem
@camelinthejungle: @dzem_z_rzodkiewki: To że różnica to tylko 6mln to oczywiście sukces xboxa, natomiast samo zapotrzebowanie (szczególnie z Polsce) na PS5 jest dużo wyższe. Xboxa można było spokojnie kupić w cenie niemal nominalnej, albo nawet poniżej używając giftcardów. Z PS5 nie ma tak łatwo, cały czas trzyma cenę sporo wyższą niż bazowa. Sony miało trochę problemów z produkcją, nie byli w stanie tak szybko rzucać na rynek nowych konsol, stąd taka