Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#kitesurfing #kite #kiteboarding
Jak wygląda koszt wejścia w ten sport?
Jestem właśnie na wakacjach i wygląda to zajebiście i myślę żebym się odnalazł. Wiem żebym nauczył się stawać na desce potrzebuje min. 15-20h. Nigdy wcześniej w takie rzeczy się nie bawiłem, na nartach czy desce też nie byłem.
I kilka podstawowych pytań
1. czy da się nauczyć sterowania żaglem bez dostępu do oceanu, morza (Podlasie here),
2. czy jest opcja ewentualnej nauki nad jeziorem na mazurach czy Augustowie samodzielnie?
3. czy nauka pływania na wyciągu z deski dużo wniosła by do ogólnych umiejętności? W Augustowie dosyć tani jest cały dzień na wyciągu,
4. jak wyglądają koszty nauki za granicą w Europie z tanim lotem, tutaj (wyspy zielonego przylądka) 10h wychodzi 280€ osoba z jednym instruktorem na dwie osoby.

@podkan jak wyglądają koszty nauki u Was w szkółce na Sycylii? Loty da się wyrwać do 100zł z tego co się orientuję.
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KollA: umiem pływać, czuje się pewnie w wodzie i pod wodą. Na nurkowanie miałem iść ale się nie skusiłem ma ten pierwszy etap certyfikowanego kursu
@KanapkaPL: ogolnie kurs podstawowy na kite to ok 12-15h z tego co pamietam. On powinien niby nauczyc cie samodzielnego plywania i mozliwosci wypozyczania sprzetu. W polsce mozna na kite plywac na poleyspie helskim… jak trafisz na pogode… jak nie to bedziesz robil kurs 2 lata.
A takto slyszalem opinie ze na start najlepszy egipt el guna. Nie wiem moze zla