Wpis z mikrobloga

@Lavenderlad: na pewno pytaj o wszystko, jeśli możesz pytaj konkretami. gdzie jest przepis nakazujący ci przystąpić do przysięgi? Moim zdaniem nie ma przepisu. To on musi ci podać przepis i to na piśmie lub dzienniku ustaw.

Wielu dostało zwolnienia z tych ćwiczeń, więc próbuj.
Zawsze możesz nagrywać, np. dzwięk. ale nie publikuj, raczej miej to na wypadek sądu. Raczej się nie stawiaj a staraj się znaleźć rozwiązanie, konsensus i sposób wyjścia.
nie wiem czy pożądany bo skończyłem technikum informatyczne


@Lavenderlad: chodziło o to ze jak masz wazna prace to jest argument by odpuścili, tak samo sytuacja rodzinna.

dlatego pisałem, doczytaj przepisy
@patryyk9: raczej chodziło mi o kolegę, który pytał o zawód pożądany, czyli tak jak już tutaj było "kogo mogą chcieć"
Nie odebrałem, za "świeże", listonosz jest jeszcze w terenie. Jutro dam znać. Nie, nie wzbudzam paniki czy strachu, sam jestem trochę przerażony bo nic innego niż wcr mi nie przychodzi do głowy
@patryyk9: Praca nie jest podstawą prawną, by odpuścili. Próbowali mnie zgarnąć na ćwiczenia kilka lat temu, też się powoływałem na pracę, to komendant wojewódzki WKU w odpowiedzi wskazał brak podstaw formalnych do odwołania w tej sytuacji i jeszcze trepisko bezczelnie sugerował, że wezwania są wysyłane na tyle wcześnie (jakiś miesiąc), że każdy ogarnięty sobie sytuacje w pracy poukłada ¯\_(ツ)_/¯
Co do sytuacji rodzinnej to tylko tzw. jedyni żywiciele lub osoby samotnie
@patryyk9: W odpowiedzi na moje odwołanie powołali się na art. 100 ust. 2 i Art. 169 starej ustawy.
Art. 100 dotyczył, kogo się obligatoryjnie nie bierze do wojska (posłów, senatorów, osoby prowadzące kampanie wyborcze itd). Art. 169 dotyczył, kto nie podlega obowiązkowi szkolenia (niepełnosprawność, ciąża, opieka nad dzieckiem, studenci itd), co ciekawe art. 169 nie dotyczył w zamyśle ćwiczeń rezerwy tylko ogólnych ćwiczeń ludności, czyli w sumie takiego przysposobienia obronnego dla