Wpis z mikrobloga

Mirki, sytuacja podbramkowa... Znajoma ogarnęła nam taką pracę w NL że szkoda gadać nawet... Gruszki na wierzbie miały być a jest grzyb w pokoju i materac z #!$%@?ą sprężyną, o braku kołdry czy coś nie wspomnę... Czy jest jakaś agencja która nie tnie w ciula i oferuje pracę dla par od zaraz? Będę bardzo wdzięczny za pomoc! #holandia #emigracja
  • 24
@Clemento:
Generalnie jeżeli chodzi o agencje jak E&A czy OTTO to najlepsze, co można powiedzieć o tych agencjach to to, że inne są gorsze.
To tzw. mniejsze zło, zasadnicza zaleta jest taka, że są duże i w razie czego jest gdzie napisać skargę bo zwykły koordynator ma kilka osób nad sobą.
@Errad: Zawsze trzeba celować w konkretne miejsce, polecone przez kogoś i wybrane na podwalinach pozytywnych opinii, np taka ZARA lelystadt to fajne miejsce, ale przez każdą agencje, tylko nie E&A - płacą mniej, bo nie wypłacają ET, mają lokacje bardzo daleko, w Covebo zarabiają te 50-100€ więcej przy tych samych godzinach, i mają domki 3km od zakładu.
@Clemento:
Jak najbardziej masz rację z tym, że trzeba wybadać konkretne miejsce.
Pracowałem w AH przez OTTO i choć u mnie w Bleiswijku była świetna atmosfera, to o AH w Rotterdamie słyszałem różne dziwne historie.
I też zauważyłem, że np OTTO oferuje o co najmniej 1-3 EUR/h niższą stawkę w firmie, w której pracowałem przez inną agencję(1-3 EUR bo obie agencje miały fantazje w liczeniu dodatków i Bóg jeden wie jaka