Wpis z mikrobloga

Chce sobie uproscic naped w rowerze z 3x10 na 1x10, tylko z tylu mam kasete 11-36, a przerzutka to trekkingowa deore t6000 ktora rzekomo najwieksza kasete jaka pomiesci to wlasnie tylko taka do 36 zebow, czy sa jakies adaptery ktore pozwola wrzucic wieksza kasete do tej przerzutki czy musze wymienic tez przerzutke?

#rower
  • 10
  • Odpowiedz
@niepokojoncywonsz: no to jak nie masz uber nogi to tym bardziej bierz koronke 34 lub nawet 32 i bedzie git. 40km/h na tym pojedziesz(przy wysokiej kadencji) , wiecej będzie ciężko, a przy 10 rzedach stopniowanie będzie git. Ja mam u siebie 10s 11-40 i imo stopniowanie lekko za duze jednak.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@niepokojoncywonsz: zastanów się najpierw jakich przełożeń teraz używasz. Jeśli wszystkich to nie wymieniaj, jesli prawie wszystkich to możesz pomyśleć o zmianie musisz też dać większą kasetę (Wydaje mnie że z adapterem 11-46 powinna łyknac)
Chyba że się zdecydujesz na wymianę całego napędu, ale to koszt robi się spory. Choć jakieś deore 5100, z chińska kaseta może nie być takie zabójcze w cenie.
  • Odpowiedz