Wpis z mikrobloga

@ernix: chętni są - ale nie za te pieniądze. Bo to nie stopy procentowe są problemem tylko fakt, że ludzi nie stać na obecne ceny mieszkań. No ale to nie ja robię wywiad z Bartoszem Turkiem i innymi ekspertami od Pana Szanownego Dewelopera, więc co ja tam mogę wiedzieć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Komuś kto kupował w latach 2020-2022 najwyżej inwestycja się nie zwróci i tyle.
@BurzaGrzybStrusJaja: Ludzi nie stać a mieszkania nie potanieją (jeden z powodów) z uwagi na wojnę na Ukrainie (imigracja/popyt/najem). Po wojnie odbudowa Ukrainy, każdy będzie chciał zrobić biznes na odbudowie. Ceny materiałów w górę, ekipy budowlane delegacja. Za "4 lata" wojna Chiny-Tajwan i cyk kolejny kryzys. Rok 2023 to tak naprawdę może być szansa na jakiś sensowny zakup lub lepiej budowę domu i granie na spadki cen materiałów z uwagi na inflacje
@pastaowujkufoliarzu: z czego Ty się chłopie cieszysz:

Portal otodom.pl podliczył ubiegłoroczne wyniki sprzedaży mieszkań na siedmiu największych rynkach w Polsce (w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście, Poznaniu, Łodzi i Katowicach). Według analityków portalu w tych miastach sprzedano 40,9 tys. mieszkań, czyli o 38 proc. mniej niż w 2021 r. To regres sprzedaży do poziomu z lat 2013-2014.


@ernix: na całym świecie wszyscy wcisnęli hamulec ręczny - łącznie z głównym budowlańcem świata
z czego Ty się chłopie cieszysz:


Z tego, że będzie kolejna pompa i na ten moment to już praktycznie przybite

Portal otodom.pl podliczył ubiegłoroczne wyniki sprzedaży mieszkań na siedmiu największych rynkach w Polsce (w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście, Poznaniu, Łodzi i Katowicach). Według analityków portalu w tych miastach sprzedano 40,9 tys. mieszkań, czyli o 38 proc. mniej niż w 2021 r. To regres sprzedaży do poziomu z lat 2013-2014.


No i? Spadek
@ernix: U mnie w mieście kończy się budować aktualnie budynek z 200-oma mieszkaniami. Przez rok Sprzedano może z 5%. Oczywiście na wykresach ceny nie spadły, ale developer kusi aktualnie świąteczną prmocją -6%. Nie wierzę w to, że zakredytowany developer za rok, półtorej nie spuści z ceny.
@Treq: Zejdzie z ceny jak kredyt developera przyciśnie. Jak w mieście jest popyt na najem to prędzej wynajmie, poczeka i sprzeda. Pod warunkiem, że ma hajs i kredyt nie ciśnie.
@ernix: Widać, że nie masz żadnego pojęcia na temat developerki tylko powtarzasz pierdoły. Tak, na pewno będzie, że dev, który jest zakredytowany na budowę będzie mieszkania wykańczał jeszcze za swoje i dawał pod wynajem xD