Wpis z mikrobloga

Mirasy troche lepiej obeznane w sprawach samochodowo-finansowych, pytanie mam.

Moj pracodawca oferuje dostep do programu "MasterBenefit". To jest taki odlam PKO Leasing, ktory oferuje najem dlugoterminowy samochodow dla osob fizycznych. Po uplywie terminu wynajmu mozna samochod odkupic.

W ofercie sa tez samochody uzywane, ktore ktos wczesniej zwrocil po uplywie terminu wynajmu/leasingu - takie 2-3 letnie.

No i wypatrzylem sobie tam samochod. 3-letni Hyundai i30.

Plan mam taki, zeby go sobie wynajac na rok, a po tym terminie odkupic. Jak sobie to naiwnie licze finansowo, to lacznie (oplaty abonamentowe przez rok + kwota wykupu) bedzie mnie to kosztowac w sumie jakies 5-10kzl wiecej, niz gdybym kupil teraz takie uzywane auto, ale za to bede mial pewnosc co do jego stanu i historii (no bo w koncu sam nim bede wczesniej przez rok jezdzil).

No i teraz pytanie od osoby, ktora cale zycie jezdzila nastoletnimi samochodami sciaganymi od Niemca - czy w moim rozumowaniu jest jakas luka? Czy to dziala tak, jak mi sie wydaje, czy gdzies nie wzialem pod uwage jakiejs fundamentalnej kwestii? Czy i gdzie sa pulapki w takim dlugoterminowym wynajmie samochodu?(zakladajac, ze chce go potem odkupic - kwote odkupu znam juz w moomencie zawarcia umowy najmu)

Bede wdzieczny za wszelkie porady, uwagi i tym podobne.

#samochody #leasing #masterbenefit #najemdlugoterminowy #finanse #kiciochpyta #hyundai
  • 3
@RandomowyMirek: trzeba czytać umowę, poza wykupem i ratami trzeba sprawdzić opłaty dodatkowe w razie wypadku/fotoradaru itp. Tez pytanie jak z ubezpieczeniem czy możesz brać swoje czy u wynajmującego, najlepiej uderzyć do doradcy żeby Ci wszystko wyłożył już po zdobyciu konkretnych warunków na to auto.

Jeśli planujesz je potem zostawiać to wynajem dlatego tylko ze boisz się o stan auta? Ale jak będziesz chciał zrezygnować np po miesiącu to i tak będziesz