Wpis z mikrobloga

Da sie wszystko latwo przeniesc z #iphone se (2016) na 14 pro, bez uzycia icloud? Dane, programy, zdjecia, etc. Cos widzialem z transferem device to device ale czy te 2 to obsluguja? Jesli tak- czy to uzywa wifi i szybko pojdzie?
Na co zwrocic uwage zeby przeniesc dobrze aplikacje do 2fa, wszystko z whatsapp itp?
#pytanie #apple
  • 13
@sutyrips: od 2011 uzywam ip i nie mam nic w icloud i jakos nie uwazam tego za glowna funkcjonalnosc.
Wszystko na prywatnym NAS i dedykowanych aplikacjach.
@cherrz: @sutyrips:
prezydentem nie, ale... ;)

poza tym NAS oraz 4tb dysk splaca sie w 2 lata korzystania z icloud 2tb... oferujac duzo wiecej dodatkowych mozliwosci. Do tego lacze 5gbit (swiatlowod) + wlasny vpn - to wszystko tylko dla kilku uzytkownikow, wiec dziala szybciej, niz cokolwiek innego.
No i po co mi icloud jesli zadnych innych urzadzen apple nie ma? Gdyby wszystko miec w ich ekosystemie - tak, ma to
@sutyrips: moze zle sie wyrazilem - logowac sie ok, ale zadne dane nie maja sie nawet na chwile znalezc w chmurze apple. Czyli moge byc polaczony z kontem, ale np. transfer powinien byc w obrebie mojej sieci lub tel do tel, bez udzialu serwera zewnetrznego na dane.