Wpis z mikrobloga

Nie umiem grać na wyjazdach. Kończę rundę w drugiej lidze, bilans u siebie to 8-0-2, 4 bramki stracone i wygrywanie nawet z silniejszymi rywalami. Na wyjeździe już tak bajecznie nie jest, bilans 3-1-6 i miejsce pod koniec wyjazdowej tabeli. Przegrywanie z ogórkami którzy przed meczem ze mną mieli serię x meczów bez wygranej, albo kontrolowanie meczu, 1 akcja przeciwnika i gol.
Nawyjazdach staram się grać ostrożniej, ale gówno to daje. Pierwsza liga nie dla mnie z taką grą
#footballmanager
  • 7
@maateusz123:
Próbowałeś zmieniać nastawienie ról na przykład na więcej w obronie? Zamiast polecenia atak na wsparcie albo obrona?

Cofasz linie obrony? Pressingu?

Może po prostu Twój zespół jest średni na 1 lige i grasz i tak ponad oczekiwania?

W FM sukcesem jest często środek tabeli, nie zawsze się da wygrywać wszystko.
@Arxr: gram Radunią, beniaminkiem teoretycznie, ale zarząd chce miejsca w barażach (i błąkam się w tych okolicach). Nie oczekuję że będę wygrywał mecz za meczem, na to jestem faktycznie za słaby.

Linia obrony nisko, pressingu nisko/bardzo nisko, zmuś rywali do gry skrzydłami, mentalność ostrożna.

Cała czwórka obrońców ma funkcję w rolach na obronę, do tego jeden środkowy pomocnik z mocniejszymi rywalami.
@maateusz123:

Spróbuj usunąć to zmuś do gry skrzydłami, silnik mocno promuje właśnie skrzydła i gegenpress.

Zauważyłem, że nawet słabym zespołem jak ustawisz wysoki pressing i częstą aktywację, to często nie wyjdą z własnej połowy. Spróbuj :p
@maateusz123: Nie wiem jeszcze jak w tej edycji, ale w poprzednich raczej ciężko było grać defensywnie, z niskim blokiem.
Pewnie da się to zrobić, jak się dopracuję taktykę i dobierze odpowiednich gracy, ale w mojej opinii te defensywne mentalność oddają po prostu przeciwnikowi całkowicie inicjatywę i w końcu za którymś razem i tak ci coś strzeli.

Dlatego nawet jako zespół z dołu nigdy nie cofałem linii obrony poniżej standardowej i nie
@ppiasq:

Mnie cofanie linii defensywy dużo daje, szczególnie jak mają szybkich graczy i grają piłką za moich obrońców. Wtedy też wycofuje trochę linie pressingu żeby trudniej z dystansu im było ładować.

Niezbyt często gram niżej niż Pozytywna, a co do mentalności czasem coś zmienię, ale raczej w środku pola. Wielu mam na atak ustawionych albo wsparcie bo lubię grać ofensywnie mimo wszystko.