Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#pcmasterrace #konsole

Chciałbym kupić sobie jakiś sprzęt do gier, który podłącze sobie bezpośrednio do telewizora. Zawsze byłem raczej konsolowcem, ale moja przygoda z graniem skończyła się na xbox360 ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Co aktualnie lepiej wybrać? Xbox series X zapewne sporo tańszy od PC, ale jakbym wydał na PC 5-7k to czy różnica w grafice i fps na 65 calowym tv byłaby jakąś bardzo duża, czy jednak nie warto przepłacać i wziąć konsole?
  • 12
  • Odpowiedz
@Murzins: Powiem tak: konsola jest na pewno wygodniejsza, ale pecet jest sporo fajniejszy :) Jeśli jesteś bardziej techniczną osobą, masz żyłkę do eksperymentowania, bawienia się modami, ustawieniami graficznymi, itp. to pecet wygrywa bez dwóch zdań: daje po prostu więcej frajdy. Do tego dochodzi jeszcze cały wszechświat emulatorów starszych systemów, jak np. Amiga (!), pecet ma tu w zasadzie nieograniczone możliwości.
  • Odpowiedz
@Murzins: ja tam postawilem na PC :D pady od X dzialaja wiec wlasciwie to samo :D jedzne czego mi sie nie udalo odpalic to FH4, nie dzialala i juz :( tv mam 65 cali, wiekszosc gier odpalam w 1440p, odleglosc od tv mam jakies 3 metry, nie widze zbytnio roznicy miedzy 4K, musialbym siedziec przy samym tv ale przeciez nie o to chodzi
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@gacek_w: Dlatego patrzę w tym kierunku, pamiętam jak za gnoja tata miał mała domowa firmę i składalismy PCy z GeForce MX2, także dochodzi też trochę nostalgia Teraz niestety nie znam się nic a nic na sprzęcie, ale chętnie wiedzę odświeżę. Jeśli chodzi o Input lag to nie ma różnicy pc vs konsola? I ogólnie PC nie będzie wydziwial cyrków gdy będzie podłączony tylko do TV, a nie monitora?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Evzen_Huml: o, no to super, prawie identyczna sytuacja, tylko ja mam 2,5m do mojego tv. Poczytam jeszcze trochę, ale też skłaniam się bardziej w stronę pc
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Evzen_Huml: No, tak też myślałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czy budżet 4-5k wystarczy by komfortowo grać i ewentualnie z czasem ulepszać sprzęt, czy lepiej kupić od razu coś lepszego?
  • Odpowiedz
Jeśli chodzi o Input lag to nie ma różnicy pc vs konsola?


@Murzins: Input lag, to bardziej kwestia monitora/telewizora. Jak przełączysz TV w tryb Gry (raczej wszystkie sensowne TV go mają), to powinno być OK. No ale jak piszę: sprawdź po prostu jakie możliwości/parametry ma Twój TV. Input lag zależy też od fps - im więcej, tym mniejszy. Ale wybierając PC zakładam, że raczej nie będziesz chciał schodzić poniżej 60fps :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gacek_w: W takim razie powinno być ok, było w przeszłości podłączane PS4 i wszystko hulało świetnie. Sam tv ma odświeżanie 100hz więc powinien bez problemu dać radę, dzięki za odpowiedzi
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Hehenry: #!$%@?, prawda jest taka (i mówię to jako zapalony pecetowiec, który sobie właśnie nowego kompa kupił) że PC obecnie nie ma podjazdu do konsoli. @Murzins: na PC za samą kartę graficzną zapłacisz tyle ile za całego Xboxa, a różnicę w grafice odczułbyś siedząc metr od 24" ekranu, siedząc 4 metry od tv będzie zero różnicy, bierz konsolę i gamepassa
  • Odpowiedz