Wpis z mikrobloga

#metal #deathdoommetal #doommetal #polskamuzyka
#cultowe (1046/1000)

Insomnia - Incarnate Devil z demówki pt. Demo '95 (1995) - okładka w materiale wideo jest z pierwszej demówki pt. The End of the Beginning, na której jednak nie ma tej piosenki

Kapelę poznałem kiedyś przy okazji tributu dla KAT pt. Czarne Zastępy, coverowali tam Łzę dla Cieniów Minionych i zrobili to absolutnie po swojemu, raz że odballadowując numer, a dwa przemycając tam swoją trąbkę.

Właśnie z dwoma bardzo charakterystycznymi rzeczami mi się kojarzą i aż szkoda że nigdy nie wyszli poza demka: używali bardzo uwypuklonego w miksie basu - raczej nie przez przypadek/niedostatki techniczne, bo te ścieżki basu są ciekawe, grają akordami, etc. A dwa - trąbka właśnie, obok klawiszów, taka w stylu polskiego rocka lat 80.

No brzmieli cokolwiek eksperymentalnie.

------------
#cultowe - tag do śledzenia lub czarnolistowania przez tych którzy followują moją osobę z innych powodów niż muzyka.
Kiedyś przez tysiąc dni postowałem tu piosenki które z różnych względów weszły mi w głowę w ciągu ostatnich 20 lat. Teraz wrzucam już niekoniecznie codziennie rzeczy, które wtedy nie zmieściły się na liście, które mi się przypomniały, lub których słucham aktualnie. W dalszym ciągu szerokopojęty rock, metal, punk i pochodne.
https://rateyourmusic.com/~cultowe
cultofluna - #metal #deathdoommetal #doommetal #polskamuzyka
#cultowe (1046/1000)

...
  • Odpowiedz