Wpis z mikrobloga

Mam pytanie odnosnie podłączenia indukcji w imstalacji 1 fazowej, w internetach zalecaja podłaczyc przewodem 2.5mm lub nawet 4mm, a z samej plyty mam wypuszczony oryginalny przewod 5x1.5mm, jak to z tym jest?
#indukcja #prad #kuchnia
  • 22
  • Odpowiedz
@Eldzik50: Skoro masz 5g1,5 to jest to przygotowane pod 3f. Czyli 400V. Skoro P=U x I to jak zmniejszysz U musi sie zwiekszyc I zeby moc zostala ta sama (albo wyraznie spadnie)

Pierwsze co to w instrukcji szukaj jaka moc masz przy podlaczeniu 3f a jaka przy 1f.

Ja bym dal 4mm2 da swietego spokoju.
  • Odpowiedz
czyli ten oryginalny przewod wyrzucic?


@Eldzik50: 1,5 to troche malo. na 3f wytarczy ale nie wiadomo czy na 1f wystarczy.

Wszystko bedzie w instrukcji.

BTW gwarancje i tak stracisz jak Ci elektryk nie podbije papierka.
  • Odpowiedz
czyli najprawidlowiej 4mm^2


@Eldzik50: Miras. Nie znam ukladu polaczen wewnatrz. Bedziesz musial poprzepinac jak kabel wymienisz.

Producent w instrukcji pokazal co masz zrobic. Skoro producent twierdzi ze tak ma byc a Ty znienisz kabel na 3 ylowy to masz po gwarancji.
  • Odpowiedz
bo plan jest taki ze bede ciagnal przewod do skrzynki pod osobny bezpiecznik i musze pociagnac kawal kabla od kuchni do skrzynki, klasc 5x1.5mm?


@Eldzik50: Nope.

Starczy ci 3g4. Oryginalnego kaba nie ucinaj. Polacz jak na instrukcji a do niego dolacz Twoj nowy kabel. 3 zylowy.
  • Odpowiedz