Wpis z mikrobloga

Mam właśnie remont w łazience, w suficie podwieszanym na długości 140cm ma być led (nad wnęką prysznicową, w rogu łazienki). Drugi led ma być w półce pod prysznicem, która jednak nie jest tam gdzie bateria prysznicowa a po drugiej stronie, więc nie będzie na to lana woda. Pytanko - czy profil led i sama taśma led mają być wodoszczelne, ip 65?

Profile aluminiowe w marketach budowlanych nie są wodoszczelne, zwykłe IP 20. Myślałem, żeby w związku z tym kupić taśmę led na IP65, ewentualnie szukać profili gdzieś w internecie. Ale w kilku miejscach piszą tak: "WAŻNE! Tylko taśmę ip20 możemy wykorzystać do profili aluminiowych, frezów, wnęk i innych miejsc, gdzie odprowadzanie ciepła jest ograniczone." IP65: "Nie można jej więc montować w profilach aluminiowych, frezach, wnękach, czy innych wspomnianych wcześniej miejscach o wysokiej temperaturze lub słabej wentylacji." Wykonawca mi mówi żeby kupować taśmę led zwykłą ip20, profil też ip20. Woda nie będzie po tym lana strumieniami, ale tam gdzie półka jakaś kropla na pewno może być no i para pod prysznicem poleci na listwę nad wnęką. W jednym sklepie mi np. powiedzieli, że w przypadku zwykłych profili może się wilgoć tam gromadzić itp.

#remontujzwykopem #remont #lazienka #led #oswietlenie
  • 5
@antektenhard: Led 12V, kurcze, myslalem, ze zwykły profil podtynkowy też bedzie ok. Ciężko znaleźć podtynkowe aluminiowe z IP lepszym niż 20, np. 65 i jeszcze mleczny. Kojarzysz czy gdzieś poza allegro można kupić z szybkim terminem dostawy?