Wpis z mikrobloga

Na poczatku wspieralem Ukraine w tym konflikcie, no ale po dowiedzeniu sie o tym ze uwazaja bandere za bohatera to i tak sie nie zmienilo nic w tej kwestii. xDD
Bo co niby ma sie zmienic? Oni to robia od samego poczatku powstania ich panstwa i jest to ich historia, o ktora walczyli z rosjanami by ja podtrzymac.
Historia to historia i kwestia dla historykow, a nie politykow. Nie marnujmy polskiego soft powera na glupkowate przepychanki historyczne, ktore nie maja zadnego znaczenia dzisiaj, bo to mozna lepiej wykorzystac. Ludzie ktorzy probuja sklocic nas z nimi robia to na szkode Polski.
Nie zapraszam onuc do dyskusji, bo mam w dupie wasze zdanie. xD
#ukraina #neuropa #heheszki #bekazprawakow #takaprawda #historia
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Strelau ale tu nie ma mowy o kłótnie o niesnaski historyczne, tylko o popieranie ludobójcy przez władze Ukrainy. Gdyby Niemcy mieli w Berlinie hitlerplatz to też nie byliby naszymi kolegami, no i ukraińcy nimi na pewno nie są ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
ale tu nie ma mowy o kłótnie o niesnaski historyczne, tylko o popieranie ludobójcy przez władze Ukrainy. Gdyby Niemcy mieli w Berlinie hitlerplatz to też nie byliby naszymi kolegami, no i ukraińcy nimi na pewno nie są ¯\(ツ)/¯


@Lucider5: Problem polega na tym, że kwestie historyczne a także tożsamościowe, nie są takie proste w zrozumieniu dla wszystkich stron.

To nie jest tak, że teraz powiesz Ukrainie. Dobra to zapomnijcie o Banderze czy Szuchewyczu. Dla nas to są zbrodniarze(dla mnie ofc. też, gdyby ktoś miał wątpliwości) Dla nich już, bojownicy o samostanowienie Ukrainy i bohaterowie walk z Rosją. Celnie wyjaśnia to odpowiedź na jedno z ciekawszych wyrazów punktu widzenia na temat Bandery UE vs
  • Odpowiedz
porównanie z dupy bo laboratoria nie istniały a gloryfikowanie zbrodniarza odbywa się teraz na naszych oczach


@MikiGRU: laboratoria istniały czy istnieją. Ale na pewno nie służą celom, które wymieniłem. Gloryfikacja odbywa się, ale nie ma na celu uczczenia jego zbrodni na Wołyniu, tylko gloryfikuje walkę o samostanowienie Ukrainy.
  • Odpowiedz
Laboratoria produkujące wirusa nie istniały, gloryfikowanie ludobójcy trwa w najlepsze


@MikiGRU: Laboratoria istniały ale ich celem nie było produkowanie zabójczych wirusów. Gloryfikowanie bandery istnieje ale celem tego nie jest gloryfikowanie działań na Wołyniu. Też mi się ta gloryfikacja nie podoba. Ale mam świadomość, że Ukraina bandery nie porzuci i to wcale nie na złość Polakom. Powinni potępić Wołyń i przeprosić. Ale nie liczyłbym w tej materii na więcej.
  • Odpowiedz
@Strelau to trochę jakby Niemcy gloryfikowali Hitlera bo chciał dobrze dla Niemiec

Ja jako Polak mam prawo tego nie akceptować, nie będę siedział cicho bo ktoś wyjedzie z jakimiś porównaniami do nie istniejących laboratoriów
  • Odpowiedz
@MikiGRU: Ale nie musisz się ze mną w tej kwestii sprzeczać. Ja też tego gloryfikowania nie popieram. Po prostu jestem realistą. Świadomość historyczna Ukraińców jest na niskim poziomie, większość nawet nie wie dokładnie czym było UPA a pogromy na Wołyniu to historia tak bliska jak świadomość Polaków, że np. Piłsudski rabował pociągi. Na takim etapie na jakim jest i w zasadzie była ta gloryfikacja to moim zdaniem jest już proces
  • Odpowiedz
@MikiGRU: Możemy pozostać przy stanowisku braku akceptacji gloryfikacji. Ale dużo większym sukcesem moralnym i dyplomatycznym, byłoby oficjalne potępienie mordów na Wołyniu, przeproszenie za to. I zamknięcie tej karty historycznej. Ale nie wiązałoby się to z zaprzestaniem gloryfikacji Bandery.

Bo samo żądanie zaprzestania gloryfikacji Bandery, stawiam że nie będzie zrozumiałe dla większości Ukraińskiego społeczeństwa.
  • Odpowiedz