Wpis z mikrobloga

@3RRR: Akurat parkomaty przy sklepach typu Biedronka/Lidl to dobra sprawa. Przykład pierwszy z brzegu to Biedronka na Witolda, gdzie sobie mieszkańcy bloków Witolda Park zrobili parking całodobowy dla swoich aut i jak jechało się na zakupy to czasami było ciężko z wolnym miejscem. Identyczna sytuacja Lidl, obok szpitala na Lwowskiej.
@dawid110d sam pomysł może i dobry ale nie można by rogatki postawić i kamery do automatycznego sczytywania numerów albo chociaż spiac tego w jakiś system z aplikacją mobilną (tak ma rzeszowska strefa). Jakoś nie mogę strawić tego ręcznego wpisywania numerów rej i latania z karteczkami.
@3RRR to najbardziej #!$%@?....
Wpadam do pepco po kredki.
Wizyta w sklepie 2 minuty, ale 4 minuty wbijam nr rej do parkometru (czekam w kolejce do parkometru dluzej niz do kasy w sklepie) i wracam po auta z biletem.

Po pierwszej akcji takiej zmądrzałem i zainstalowalem apke.
Problem w tym ze do Lidla inna apka, do Galerii Milenium inna, do miejskiej strefy inna.
Niebawem do 256 GB w smartfonie będzie mało.
@3RRR ale jakby odczytywało rekestrację to by bylo za proste i nikogo by nie złapali na braku biletów.
Parkowanie na czas zakupów jest bezplatne.
Biznes firm zarządzajacych tymi parkingami polega na zarabianiu na "opłatach za parkowanie bez pobrania biletu".
@rraaddeekk chyba naście. I muszę mieć apke konto itd by raz na kwartał użyć do parkingu bo chce w tym sklepie zostawić swoje pieniądze.
Dalej rozumiem potrzebę ale to powinno być tak zrealizowane abym tego nie odczuwał.
@3RRR tracą na tym, bo nawet jak jestem przejazdem koło pepco na Witolda to się tam nie zatrzymuję bo mi sie nie chce bawic w te bilety/apki itd.
A jakies przybory szkolne wolę dziecku kupić przy okazji spozywczych zakupów w osiedlowym sklepie.
@3RRR: @rraaddeekk: a to nie jest tak, że prawie każda appka bankowa ma teraz integrację z parkometrami (miejskimi, nie mówię o jakichś customowych pod lidlami)?

Ja mam konta w ING, Millenium i mBank i wszystkie mają obsługę parkomatów w Rzeszowie. Więc nie potrzebuje nic ekstra, nie szukam parkometru, rejestrację mam wpisana raz, mogę przedłużać bilet będąc kilometr od auta, a nawet kupić bilet na odległość jakbym przez roztargnienie nie zrobił
@dzek mam też taka integretację w aplikacji i to działa ok (chociaż nie umie wybrać strefy poprawnej po GPS no ale da się bez tego żyć.
Mi głównie chodziło o te kastomowe których narosło jak grzybów po deszczu ostatnio.
@dzek przeczytałeś wątek na który odpisujesz?

Niestety janusze zarządzający parkingami nie integrują swoich systemów z ogolnodostepnymi apliakcjami.
W tym problem, ze jak jedziesz do lidla to masz inną apkę, na parking millenium tez.
Wszystko jakieś niszowe.
Specjalnie po to aby jak najbardziej utrudnić i złapać na braku biletu.

W Millenium do tego stopnia kombinują że nie ma opcji doplacić.
Masz parkowanie na 3h.
Nie ma opcji ze jak ten czas bedzie dluzszy
A ceny? Teraz w mieście bywam rzadko i nadal wiecznie nie ma gdzie zaparkować. Obstawiam, że możliwość parkowania gdzie popadnie dla mieszkańców stref powoduje, że nic się nie zmienia w tej kwestii, i podbicie ceny dla tych, co muszą płacić nic nie zmieni.

@dzek: mieszkańcy strefy płacą abonament w cenie 10 zł xD widać było dobrze jak spadł śnieg ile aut cały czas stoi