Wpis z mikrobloga

Wytłumaczy mi ktoś o co chodzi z tymi serwerami? Bo nie do końca rozumiem.. dlaczego są serwery gdzie jest prawie 100% hordy, albo 100% alliance. Jak to wpływa na grę PvE, lvlowanie, albo PvP na takim serwerze? Jeśli gram na serwerze gdzie np. jest 100% hordy to do BG znajduje mi alluchów z innego serwera czy jak? Pytam bo nie rozumiem jak to ma działać i czy to jakoś wpływa na grę bo jak kiedyś grałem to serwer był chyba około 50/50 frakcyjnie.. I tak z waszego doświadczenia na serwerach PvP też dużo ludzie zbierają rajdów?

#wowclassic #wotlk #worldofwarcraft #wow
  • 3
@Pavelow:

Jak to wpływa na grę PvE, lvlowanie, albo PvP na takim serwerze?

praktycznie nie wpływa, masz warmode w open world który wyłącza/włącza pvp, pve mozesz grac z przeciwną frakcją, jedyne na co ma wpływ to gildie (jeszcze nie można dodawac ludzi z 2 frakcji), jedynie kiedys było tak ze raid mythic można było grac tylko z tego samego serwera (nie dam sobie głowy uciąc ze dalej tak jest)

Jeśli gram
@Pavelow: jeżeli pytasz o classic (bo kolega wyżej opisał sytuację w retailu), to wpływ ma to niewielki. Battlegroundy prawie od zawsze były crossrealm, czyli dobierało przeciwników i towarzyszy z różnych serwerów, wprowadzili to chyba w trakcie vanilli albo z wraz z tbc (mówię o oryginalnych wersjach).
Na levelowanie wpływa ma to taki, że szanse na natrafienie na gracza przeciwnej frakcji są absolutnie minimalne, więc world pvp ale też gankowanie praktycznie nie