Wpis z mikrobloga

Czy Ubiquiti U6-Pro można używać bez gatewaya i innego osprzętu od Ubiquiti ?

Ogólnie potrzebuje router na już, docelowo chce mieć UDM SE + 3 takie routery, ale to na spokojnie... bo mam inne wydatki (bo UDM SE to wydatek 3.4k) . I tak myślę czy jak kupię tylko ten accesspoint czy będzie banglać? A za pół roku dokupię resztę #siecikomputerowe #sieci #ubiquiti #unifi
K.....a - Czy Ubiquiti U6-Pro można używać bez gatewaya i innego osprzętu od Ubiquiti...

źródło: comment_1672580515149OvZSHcT32cTMboy1YlT.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
@Klopsztanga: jakie k****a rutery? To są Accespointy. Router to UDM SE na przykład. I tak ale musisz mieć gdzieś postawiony unifi key lub kontroler. Alternatywnie jak chcesz na teraz router unifi to USG po taniości latają już.
  • Odpowiedz
@Klopsztanga: unifi najlepiej działa ze stałym kontrolerem. Można to ominąć aplikacją na PC czy nawet chyba niektóre modele da się apk na telefonie skonfigurować. Ale to nie jest router. To jest Acces Point i nie zrobi ci za punkt centralny sieci tylko stworzy ci sieć bezprzewodową.
  • Odpowiedz
@krzywy_kanister: UDM jest kontrolerem (Routerem), w którym zabudowane jest także sterowanie AC, z Unify.
@Klopsztanga mistrzu, a co tych chcesz zrobić, bo mi tutaj ziomek spowodował, że przeczytałem Twojego posta 3 razy i nabrałem wątpliwości, ty z Access Pointa chcesz Router zrobić?
  • Odpowiedz
@krzywy_kanister: no właśnie nie wiem o co pytasz. A może Ci chodzi o to, że teraz Sobie wrzuci kontroler, aby odpalić AC, a potem wrzuci dopiero UDM'a - tak, wtedy od nowa konfiguracja i UDM przejmuje rolę kontrolera, o to chodzi?
  • Odpowiedz
@zomerstm: potrzebuje na razie wifi extendera bo mi do sypialni net nie dochodzi. A na razie mam gówno z Netii. Zamiast kupować jakiegoś taniego tplinka by korzystać z niego przez 3 miesiące chce już powoli kupować sprzęt docelowy
  • Odpowiedz
  • 1
Ja mam kilka takich urządzeń i nie potrzeba żadnego dziadostwa typu UDM czy key coś tam... Konfigurujesz każdego z osobna w tryb Standalone, np za pomocą aplikacji na androida: UniFi Network!
Musisz tylko pamiętać co jakiś czas sprawdzać czy nie ma jakichś aktualizacji i aktualizować każdego z osobna.
A jak chcesz sterować nimi wspólnie z jednego systemu, to też nie musisz kupować i przepłacać za to drogie badziewie, wystarczy jakiś terminal np
  • Odpowiedz