Wpis z mikrobloga

Mireczky! Graliśta w wynalazki typu dayz czy inne Rust? Tak jakoś się złożyło, że nie grałem w żadne Minecrafty itd. i może pograłby w coś takiego? Tylko nie wiem czy warto.

W ogóle jakby mi ktoś mógł wyjaśnić jak to działa: mam serwer i co? To działa jak serwer WoW czy (dawniej) Ultima Online, czyli że wszystko się zapisuje i sobie o tak o gram, czy co wyznaczony okres czasu jest wszystko czyszczone czy codziennie? No i co w przypadku śmierci - w założeniu, że wszystko się zapisuje na serwerze na długie miesiące, to co w przypadku śmierci, jeżeli sobie wypracowałem przez długie godziny cośtam?

#gry #rust #dayz
  • 6
w założeniu, że wszystko się zapisuje na serwerze na długie miesiące, to co w przypadku śmierci, jeżeli sobie wypracowałem przez długie godziny cośtam?


@oner: w przypadku np DayZ tracisz wszystko, i to jest piękne :)
@oner: DayZ bym raczej nie porównywał do Minecrafta. W modzie możesz budować twierdze, ale "craftingu" tam nie ma. W wersji Standalone jeszcze jest mało, jest to wersja alpha, więc musiałbyś poczekać na podobne efekty co w modzie. Pamiętaj jednak, że alpha będzie drożała z czasem. Nie wiem też jak z liczbą graczy w modzie, czy Standalone nie zabierze ich.

Co do Rust, to ja się zbytnio nie orientuję. Wiem tylko, że
@piotrass007:

Kto ci wcisnął bajkę:

Pamiętaj jednak, że alpha będzie drożała z czasem


Sama alpha nie będzie już droższa, a jedynie beta i finalna. A beta będzie dopiero pod koniec tego roku jak im się uda zrealizować wszystko dot. alfy.