Wpis z mikrobloga

jak wyglądają od strony technicznej #raty w takim #neonet albo #eurortvagd ? nigdy nie brałem nic na raty a się zastanawiam czy nie wziąć żeby sobie zbudować historie kredytową.

Czy oni zakładają mi jakieś konto na którym mogę zerknąć kiedy, ile i gdzie mam wpłacić odpowiednią ratę, ile zostało do spłaty itp? skąd to wszystko będę wiedział - tylko z kartki która mi daja w sklepie czy jednak jest to jakoś mądrzej zrobione?

dzięki za pomoc i uświadomienie :)
  • 16
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Roosevelt: no zależy jaki bank ci przydzielą. Wszystkie chyba się przypominają SMS często z kontem i terminem, mają apke przez którą można sprawdzić ile zostało bo jesteś ich klientem. Zawsze możesz napisać do banku na kontakt z harmonogramu i mają obowiązek ci udzielić wszelkiej informacji.

Tylko bank dający kredyt hipoteczny bierze z biku tylko info które je interesuje. A nie interesują ich kredyciarze biorący 3 tys zl na kredyt zero. xd
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Roosevelt: Z tą historią kredytową to chyba brednie, ale jeżeli chodzi o naciągaczy z eurortvagd to na 99% będą Ci wciskać ubezpieczenie kredytu, które nie jest obowiązkowe, często ich pracownik od rat wprost kłamie, że to obowiązkowe. Nie jest, nawet na ich infolinii Ci tak powiedzą, ale jak by już wcisnęli to możesz iść i do 30 dni z niego zrezygnować
@czuczer: nie będzie miał kolosalnego znaczenia, znaczenie będzie tu miała terminowość spłat, brak problemów przy poprzednich kredytach itp. co z kolei może wpłynąć pozytywnie na np. wniosek o wyższy kredyt hipoteczny
@Roosevelt brałem bez problemu kredyt hipoteczny nie mając wcześniej żadnej historii kredytowej.
Jakie znaczenie miałoby niby mieć, że spłaciłeś ratalnie sprzęt za 3k przy braniu kredytu, gdzie jedna rata może tyle wynosić?
Jeśli wziąłeś coś na raty, nie spłacasz i jesteś zadłużony to wtedy faktycznie ma to znaczenie, ale branie głupot na kredyt żeby "zbudować historię kredytową" to bzdura.
@troglodyta_erudyta: a ja nie pisałem nigdzie ze będę miał problem z wzięciem kredytu hipotecznego jeśli nie kupię jakiejś zabawki za 3k na raty 0%, napisałem ze to może wpłynąć pozytywnie na jakieś dodatkowe opcje kredytu typu wyższy kredyt niż wyliczony