Wpis z mikrobloga

@istp: W Kodi na Linuxa nie ma w repozytoriach pozycji Klienty PVR - tu jest problem jak je doinstalować. Wiem że jest jakiś magiczny sposób bo już to kiedyś robiłem, ale moja pamięć mnie zawiodła a nie zapisałem jak to szło.
@MagicBall: Tak, wszystko działa długimi latami, tylko jakoś próby użytkownania linuxa jako desktop nagle powodują wadliwe działanie sprzętu, a jak się włączy windowsa to znów wszystko działa dobrze XDDDDDDD

Trzeba to po prostu zakceptowac. Linux, ktory sobie stoi w spokoju jako serwer czy narzedzie do prostej pracy na kilku dobrze wspieranych programach jest spoko, ale jako system do uzytkowania jako daily to jest tragedia i wynika to z tego, ze wiekszosc
@Norskee: To widocznie ten system nie jest dla ciebie. W moim przypadku wybór trafił na Arch i się sprawdza, używam go jako desktop, czyli Steam, GOG, GeforceNOW, Blender, przeglądarki i software do developerki, podłączony sprzęt działa bez zarzutu tzn. drukarka, skaner no i mysz RGB, nie miałem tutaj jeszcze zawieszenia.
To widocznie ten system nie jest dla ciebie


@MagicBall: Dokładnie, sterownik drukarki na linuxie nawet nie potrafił boruszury A5 w duplexie wydrukowac. Pewnie gosc co drutowal sterownik nie dotarl tak daleko zeby 4 strony na jednej kartce w dobrej kolejnosci i orientacji wydrukowalo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Gry? Tak, gralem w gry na wine, tylko byl problem z tym, ktore dostaja regularne aktualizacje. Przychodzil taki moment, ze
Tutaj sie wypowiedzialy moze jeden dwie osoby znajace Linuxa. Reszta to wsciekli windowsiarze promujacy syf typu Windows Vista i nie odrozniajscy kwestii kernela od userspace
@COVID-21: przeczuwasz jaka jest odpowiedź.. Więc nie pisz, że tak samo to się robi jak na Win XD

ewentualnie padnie klasyczny fikołek "architektura i soft super tylko user nie ogarnia"

User ma święte prawo nie ogarniać. I nadal powinno działać. Deal with it

Admin serwera a użytkownik domowy to są dwa różne światy, różne potrzeby i wymagania. Nie ma tu złotego środka
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@hu-nows: Nic się nie skończyło, wg jednej z porad próbowałem doinstalować klienta pvr do Kodi, ale instalator wypisał mi że nie wszystkie zależności są spełnione i tak wycofał się. Ponieważ gonił mnie czas, trzeba zarabiać na siebie, odłożyłem do jutra walkę.
I nie, w wypadku klienta pvr nie instaluje się razem z repozytorium Kodi tak jak w o jest na Windowsie czy Androidzie.