Wpis z mikrobloga

Witam Mirków.

Krótkie pytanie: jakie są Wasze ulubione utwory muzyczne traktujące o wojnie?

Ja typowałbym 'Brothers In Arms' Dire Straits, 'For Whom The Bell Tolls' Metalliki, 'Goodbye Blue Sky' Pink Floyd, 'Godzina W' Lao Che (choć w sumie cały album Powstanie Warszawskie jest imo świetny) oraz 'Do prostego człowieka' Akurat, ale jestem niezmiernie ciekaw wszelkich propozycji.

PS Pytanie powodowane tą krótką konwersacją z @wygryw

#muzyka #wojna #wojsko #pytanie #kiciochpyta #direstraits #pinkfloyd #metallica #laoche #akurat
  • 20
  • Odpowiedz
@GuyFawkes:

(...) Some Vietnam veterans have identified with the song as well. One writer to SongFacts.com – “Bill,” from Queens, New York – made the following observation about the song’s Vietnam association:


“…While the Rolling Stones’ song “Paint It Black” was not written about the Vietnam War, it has great meaning for many combat veterans from that war. The depression, the aura of premature death, loss of innocence, abandonment of
  • Odpowiedz
@Baron_Al_von_PuciPusia: To rozumiem, podobnie, jak The End przez śmierć, tak Paint It Black jest powiązany przez depresję z wojną. Tyle, że tak patrząc, to można by przez piosenki o wojnie rozumieć też te o miłości, bo HelenaTrojańska ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nieco przesadzając oczywiście ;)
  • Odpowiedz
@dzikiwonsz: Właśnie przesłuchałem. Rzeczywiście w totalnej opozycji, ale (mimo że nie jestem wielkim fanem rapu) przyznam, że tego słuchało mi się wcale wcale, zwłaszcza USAńskich kawałków. Jakbyś miał jakiś jeden konkretny album w tym klimacie, który byś polecił komuś zielonemu w temacie, to daj znać, będę wdzięczny.
  • Odpowiedz
@GuyFawkes: Pierwsze do głowy przychodzi mi zdecydowanie Jedi Mind Tricks - Violent By Design, nie jest wszystko typowo wojenne, ale taki klimat się trzyma przez większość płyty. Z tej płyty pochodzi pierwszy utwór który podałem. No i muszę zaznaczyć, że płyta wydana w 1999 roku i słychać to. A tak to pojedyncze AOTP (army of the pharaos) czy Ill ("i" "el"el") billa. Jeszcze może mi coś wpadnie do głowy. Tu
  • Odpowiedz
@GuyFawkes: A no to zdecydowanie to co ci dałem + właśnie AOTP: The Torture Papers/Ritual of Battle/The Unholy Terror, Vinnie Paz - Season of Assasin, czy duet producencki (chyba duet jak nie rypłem się) Snowgoons
  • Odpowiedz