Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
Nie chciałbym ani tych cen, ani zarobków, ani bezrobocia z 2003 roku. W 2003 roku ludzie pracowali za 3-4 zł na godzinę, często bez umowy i z darmowymi nadgodzinami. W tamtym czasie zjeść taką pizzę to był luksus. W 2003 roku prawie 1/4 ludzi zdolnych do pracy była bezrobotna.
@Solitary_Man: Ceny pizzy to jeszcze całkiem niedawno były normalne. Tani fastfood. Pamiętam mój szok, gdy zamówiłem dwie pizze z dowozem z osiedlowej pizzeri, a tam rachunek 130 zł XD
@variss: w 2006 Hamburger czy chees w mąki był za 2 zł ale najniższą 600 zł, wystarczy policzyć o ile przy obecnych cenach i najniższej możemy więcej kupić tych bułek. Jeszcze większa różnica jest przy ubraniach przeciez w tamtych czasach komplet dresowy Nike kosztował ok 400 czy 450 zł, jakąś bluza mogła 250. A co dopiero jakiś Tommy Hilfiger choć w sumie to jego nawet nie wiem czy można było wtedy
@Solitary_Man: @pwone: to jedno, a jak jeszcze uwzględnić fakt, że najczęściej w 2003 były #!$%@? składniki na tych wyrobach pseudopizzowych jak jakies dziwne mieszanki serów itp itd. a dziś masz sos z pomidorów san marzano i prawdziwą mozarelle to różnica wygląda jeszcze ciekawiej :)
@pwone: niekoniecznie w przeliczeniu na zarobki było gorzej. Kiedyś praktycznie każdy kogo znałem dostawał połowę jak nie więcej wypłaty pod stołem. Tu jakaś fucha, tam jakieś 300zł premii bo dobry miesiąc do koperty itp. Teraz nie dostaniesz w wielu miejscach nic do ręki i stąd takie ceny. Koszty życia też się zmieniły. Owszem... Kiedyś też nie było większości stać by jeść codziennie na mieście, ale te 10zł za pizzę to odpowiednik