Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@perfumowyswir: mnie przeraża po prostu że biorąc tak duży kredyt rata pewnie jest potężna,do tego ten czynsz plus inne opłaty i naprawdę nie wiem ile trzeba zarabiać żeby było kogoś stać na taki kredyt i kupno. Cieszę się,że mam domek na wsi i nie muszę szukać mieszkania xd
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@perfumowyswir: rozumiem,ale nie wiem moze dlatego,że całe życie mieszkam w domu to dla mnie czynsz to jest jakaś chora sprawa. Kupujesz mieszkanie ale jeszcze co miesiąc plac czynsz. Ja nie mogę tego zrozumieć chyba po prostu.
@perfumowyswir:
Argument żeby nie brać takiego mieszkania:
-strasznie ciasne
-w starym PRLowskim bloku
-kłamstow w tytule, jaki to wysoki standard gdzie są same najtańsze meble i krzywo położone płytki
-nie ma KW, mieszkanie spółdzielcze, lepiej sprawdź uregulowanie gruntów i czy da się założyć KW na lokal
-4 piętro i brak widny
-strasznie wysoki czynsz
-no i oczwywiście: BĘDZIE TANIEJ ( ͡° ͜ʖ ͡°)
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@perfumowyswir: oczywiście masz rację i rozumiem,że nie każdemu chciało by się chociażby kosić trawnik nie wspominając o rąbaniu drzewa na opał. Ja mieszkam na totalnym zadupiu. Śmieci mamy wspólnie z sąsiadem,ogrzewaniem się nie martwię bo drewna mam pod dostatkiem. Za prąd niby nie płacę ale jednak koszt paneli też tak szybko się nie zwróci. do tego mam studnie taka stara gdzie wodę się wybiera wiadrem. Więc koszty naprawdę są malutkie,ale fakt
@Wygryw_z_wyboru: tak czy siak cena boli, kurła tam jest taki kloc nowszy na skrzyżowaniu w 2020 z garażem podziemnym był za 8600m2, jeszcze właściciel wstawił tam 6 pokojów na 60m, idealnie pod najem zrobione xD

@lecho182: nie jest ciasne, blok jest ładnie wyremontowany, możesz zerknąć na street view, trzy kolejne punkty się zgadzam do sprawdzenia, czynsz to standard na Warszawę za ten metraż
całe życie mieszkam w domu to dla mnie czynsz to jest jakaś chora sprawa. Kupujesz mieszkanie ale jeszcze co miesiąc plac czynsz


@tyca: Czy w swoim domu nie płacisz za wodę, ogrzewanie i wywóz śmieci?
Czy zdarza Ci się w swoim domu dokonywac drobnych bieżących napraw?
Czy zdarza Ci się kosić trawę, odśnieżać i sprzątać na podwórku?
Czy płacisz podatki od nieruchomości?

więc nie wiem czemu uważasz, że czynsz to chora
@perfumowyswir: ja Ursynowa strasznie nie lubię, nic bez metra nie zrobisz, a ono coraz bardziej #!$%@? ludźmi. Jeśli nie przeszkadzają ci wady to wolałbym na Woli, tam jest sporo podobnych jak wrzuciłeś. UW jest bardziej zinternacjonalizowane niż SGGW, co dałoby wyższe ROI, choć przy wyższym ryzyku. Vistula mała, ktoś poza Ukraińcami tam studiuje? A nowe centrum biznesowe jest przy rondzie Daszyńskiego, Służewiec to legacy.

To powiedziawszy czepiam się wszystkich wad o
@perfumowyswir: jeśli chcesz mieszkanie pod wynajem i myślisz o tym w dłuższej perspektywie (10+ lat) to tylko blok nowszy z parkingiem w hali garażowej pod budynkiem i windą. Wynajem takiego mieszkania idzie 100 razy łatwiej i masz majętniejszego klienta, który zapłaci więcej za komfort. Z najemcami na tanie mieszkania jest często problem - teściowa wynajmuje prawie 20 lat kawalerke w wielkiej płycie i co drugi najemca = problemy (z płatnością, dewastacją