Wpis z mikrobloga

#programista15k

Też tak macie, że czytacie komentarze/wpisy ludzi, którzy płaczą "ta jasne 10k na start na juniora" i macie takie mieszane uczucia? Sam na pierwszą pracę dostałem 8.2k brutto bez expa (dalej tam pracuje), więc jestem w stanie uwierzyć nawet i w 10k. Po prostu jak czytam wpisy ludzi, którzy w to nie wierzą to sam nie wiem co o tym myśleć. Jedyny minus u mnie jest taki, że trzeba codziennie być w biurze, ale przynajmniej nie zmuszają do eventów w stylu wigilia czy coś.

P.S tak uważam, że zarabiam za dużo xD
  • 12
@Autystyk: Jakoś 4 lata temu kojarzę, że ktoś dostał jako Junior 7k netto ALE latał na te rozmowy o pracę tak, że przejechał gościu ze 100 ofert, na 20 był, szybko robotę zmieniał jak dostał lepszą ofertę i tyle. Teraz ponoć ma problemy ze znalezieniem czegoś bo w CV zmiany co kilka miesięcy XD. Ale tak, jak kiedyś dało radę 7k na rękę bez doświadczenia, po samych studiach to i teraz
Niektórzy znajomi mojej młodszej siostry dostali nawet i 11k brutto na uz w pierwszej pracy. Są to jedank studenci najlepszych informatyk w Polsce.
@Autystyk: A co to ma za znaczenie, po 2-3 latach zmieniając prace na lepsze możesz bez studiów zarabiać tyle, że ciężko o alternatywę w innym zawodzie nawet po „poważnych” studiach.
Ja tylko chciałbym przypomnieć, że mi naprawdę nie chodzi o pieniądze, ale o fakt, że ludzie na wykopie nie wierzą, że ktoś może tyle zarabiać. Wtedy mnie po prostu ściska w brzuszku. Tak samo jak pod artykułami ze średnią krajową ludzie piszą, że takie pieniądze są niemożliwe i to trzeba kraść, bo oni sami robią od 15 lat za minimalną tak samo na wykopie. Ludzie robią za 5-6k brutto i nie wierzą,
bez studiów


@fukken: trochę się pozmieniało od kilku lat (podziękujcie bootcampom). Nie mówię, że to niemożliwe wejść do IT ale na pewno trzeba ogarniać więcej niż kilka lat temu
@muchatse: nie wiem, dawno już nikt mnie o to nie pytał. Zmierzam do tego że jak się zaczepisz gdziekolwiek jako junior za jakiekolwiek pieniądze, to jeśli ogarniasz za 2-3 lata będziesz zarabiać, a to "ile na start" nie ma wielkiego znaczenia.