Wpis z mikrobloga

Marek, ty przebiegły, wąsaty grzybie, co na propozycjach do topu wszechczasów robią miliony U2, Genesisów i innych Peterów Gabrielów, kiedy takie Joy Division i the Animals mają tylko po jednej piosence, z The Smiths nie ma ich największego hitu, a Dio nawet nie istnieje?
#radio357 #topwszechczasow
  • 7
  • Odpowiedz
@uncle_freddie: Czego oczekujesz? Raz, że ten cały TOP to jedynie zabawa. Dwa, że jeśli chodzi o muzykę jesteśmy totalnym zaściankiem. Madness mają jeden kawałek w TOP-ie a to zespół, który grając np. w Londynie dzień po dniu wyprzedaje całe sale. Niedźwiedź znał twórcę wytwórni Beggars Banquet i dostawał do niego single. Ile tej muzyki pojawiło się w Trójce przez lata? Niewiele.
  • Odpowiedz
@DocentMarzanek: Niczego; wiem, że to boomerfest popularnych w Polsce utworów pochodzenia zagranicznego, tak było, jest i pewnie będzie. Tak sobie tylko luźno trochę heheszkuje, a trochę zastanawiam się nad niektórymi utworami i ich popularnością
  • Odpowiedz
@uncle_freddie: Jasne ale przyznam, że boomerstwo i muzyczne zamknięcie się dawnej Trójki a teraz 357 na jakieś inne rzeczy mnie zawsze wkurzała. Też lubię żelazną klasykę rocka ale to katowanie w koło Genesis, Stingiem itp. jest nudne jak przysłowiowe flaki. W tych magicznych dla rocka latach 60 i 70 powstawało tyle niesamowitej muzyki ale nie, włączmy sobie milonowy raz Marillion i milionowy raz Deep Purple.
  • Odpowiedz
@DocentMarzanek: Rozumiem Cię, u mnie było kiedyś podobnie, ale obecnie udało mi się to zaakceptować, takie już uroki TOPu. Mamy dwie zasadnicze grupy: pierwsza to tradycjonaliści, którzy lubią tą schematyczność topów; zaś ci z drugiej chcieliby usłyszeć coś, czego jeszcze nie słyszeli 395270 razy. Ciężko dogodzić im obu jednocześnie, zawsze będzie ktoś niezadowolony. Rok temu były głosy oburzenia, jak pojawiło się coś nowego, a kilka godzin później problemem była niezmiennie zabetonowana
  • Odpowiedz