Wpis z mikrobloga

Po siedmiu latach tłustych gdy Sony wydawało naprawdę fajne gry, powoli przychodzi pora na lata chude. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Po słabym roku 2022 kiedy to wypuścili tylko Forbidden Westa i Ragnaroka nadciąga jeszcze słabszy rok 2023, bieda, chłód i niedostatek. Szybki rzut oka na poniższa listę uzmysławia prawdziwa skalę tragedii z jaką w najbliższych latach będzie mierzyć się platforma Playstation i jej oddani giermkowie...

Forspoken - gra shejtowana jeszcze przed premierą, błędy optymalizacyjne plus brak polskiej lokalizacji, ekskluziw w cudzysłowiu bo ten crap wychodzi też bodajże w Microsoft na peceta. Xd

Horizon VR - przyjemność zarezerwowana tylko dla posiadaczy nowych gogli, których cena już dziś osiąga okolo 3,5K złotych, jeśli chociaż 1% posiadaczy ps5 kupi ten tytuł to i tak będzie wielki sukces. Ja osobiście nie zamierzam wydawac takich pieniędzy dla jednej gry xD

Horizon Remaster - tutaj jedno wielkie iksde. Gra jest z 2017, wygląda bardzo dobrze, ma się świetnie i nie potrzebuje aby jeszcze bardziej ją poprawiać. Kolejny skok na kasę spowodowany brakiem pomysłów na gry. XD

Spiderman/wolverine - infantylne i familijne gierki o suberbohaterach z których wyrosłem po ostatnich filmowych bublach wypuszczanych przez Marvela. Jako 35letni boomer, nawet nie jestem tym gównem zainteresowany, ileż można?

Last of us multiplayer - przeciez piękno tej serii skupia się raczej na liniowej historii w post apokaliptycznym świecie i dramatach głównych bohaterów, po co więc tworzyć jakiegos sieciowego gniota który tylko zabije magię tej gry i związane z nią wspomnienia? Profanacja jednej z piękniejszych gier Sony. Zresztą już to zrobili robiąc z tego uniwersum jakis nędzny serial HBO z wątpliwej urody aktoreczką w roli Ellie.

Skull & bones? - tutaj chyba ktoś się pomylił bo ta Ubi gierka wychodzi też na xboxa xD

Stellar Blade - czyli Nier 2k23 opakowany w nowym papierku xD

Helldivers 2 - jakis indyk rpg z rzutem izometrycznym do którego nawet nie potrzeba konsoli bo pójdzie na każdym lepszym smartfonie z 4GB ramu xD

Jako wieloletni posiadacz playstation czuje się oszukany i rozgoryczony. Nie znajduje tu nic dla siebie. Kiedy posiadacze xboxow będą zajadać się takimi łakociami jak Starfield, Stalker 2 czy Atomic Heart ja będę zmuszony źreć jakis gruz i udawać że mi smakuje. Chyba najwyższa pora pożegnać się ze stajnią Playstation i zmienić barwy klubowe. Niestety, nie ma dziś żadnych racjonalnych przesłanek ku temu by dalej tkwić w tym toksycznym związku gdzie ciągle jestem finansowo wykorzystywany a nie dostaje nic w zamian. :(

Po nowym roku zamawiam XSX a plejaka oddaje chrześniakowi. Rest in peace Sony, to były piękne lata, ale ja musze ruszyć do przodu. [*]

#ps4 #ps5 #xbox #xboxseriesx #gry #konsole #pcmasterrace #nintendoswitch
Pobierz h.....4 - Po siedmiu latach tłustych gdy Sony wydawało naprawdę fajne gry, powoli prz...
źródło: comment_1672212577yr70j9AeTJEWPOS3hFiGeL.jpg
  • 69
@lubiepicherbatke dla Sony nie ma już żadnej świętości ani nadrzędnych wartości których należy chronić. Ich ostatnie ruchy przypominają mi działania jakiejś upadającej firmy, która w ostatnim akcie agonii wyprzedaje swój cały majątek. (Za chwilę Returnal na PC. ¯_(ツ)_/¯) tam tylko brakuje jakiegos syndyka masy upadłościowej, który wyceni to co zostało i wylicytuje to wszystko w pi$du xD
@pionic: Klasyczna narracja fanboja. Szkoda, ze nie wspomnisz o grach z lepszymi recenzjami za które na pleju musisz płacić pełną cenę, a na X zagrasz za grosze. Pierwsze z brzegu to chociażby Persona, Plaga, Deathloop, Forza, Halo a na horyzoncie np. Monster Hunter.
Nikt o zdrowych zmysłach nie zaprzecza, że w exy Sony robi to lepiej, ale jak ktoś chce za małą kasę ogrywać całkiem sporą ilość gier na premierę, praktycznie
@pionic nie wiem po co się czepiasz tych 4zl/msc, śmieszne było to 2 lata temu a nie teraz. Na tagu #ps5 jeszcze większa cebula niż na xboxie. Nonstop pytania jak kupować gry u turka i zaoszczędzić na abonamencie xD

A High on Life to akurat mała perełka. (ʘʘ) dawno nie było tak świeżej gry z tak wysublimowanych poczuciem humoru.
@starlight_92: Za nic nie muszę płacić na Playstation tak samo jak na Xboxie bo nie gram na żadnej konsoli od 3 lat. Kiedyś grałem na Xboxach 15 lat i nie bolało mnie płacenie za gry pełnych cen, a odkąd MS robi cenowy dumping to ludzie jedyną dopuszczalną cenę za granie przyjęli na 4 zł miesięcznie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Co śmieszniejsze płace od lat za GP i