Wpis z mikrobloga

Jak boli, że polska waluta PLN jest tak słaba w porównaniu do waluty Euro. Człowiek planuje sobie za rok wyjechać na narty gdzieś w Alpy, patrzy sobie zjazdy na YT, zdjęcia, czyta a tu zonk. Trzeba za osobę wydać około 1000 złotych/dzień żeby sobie wyjechać.

Ja naprawdę muszę znaleźć jakąś solidną robotę po studiach...

#przegryw #narty #zima #wakacje
Glimpse0fTheFuture - Jak boli, że polska waluta PLN jest tak słaba w porównaniu do wa...

źródło: comment_1672088354w3xrIPd0uCypJhQF3qkSFO.jpg

Pobierz
  • 18
@Glimpse0fTheFuture bez przesady. Mam na marzec już klepnięty hotel w Austrii z wyżywieniem, to ze skipassem i paliwem na dojazd wyjdzie ok. 600 zł za dzień. Do tysiaka brakuje nawet jak doliczysz jakieś gastro na stoku i przekąski na wieczór
@Glimpse0fTheFuture: to jak nigdy nie jeździłeś, to może spróbuj znaleźć jakieś zorganizowany wyjazd. W tym roku znajomi za 1000 złotych (karnety+nocleg) we Francji zapłacili, doliczając dojazd (300) to wychodzą jakieś śmieszne kwoty. W Alpy jak nie masz dużo kasy to się jeździ przed/po sezonie.
@borjaki znam, parę razy jezdzilem na takie wyjazdy za czasów studenckich. ale teraz na starość zależy mi na pokoju 2 osobowym a na tych wyjazdach rzadko jest taka opcja.
@spoxman: w https://www.narty-wlochy.pl maja w oferciir i hotele z basenami i spa. oczywiscie wtedy jest drozej, ale dalej wychodzi mniej niz napisal op. Ja jade w ferie czyli najdrozszy termin(ale co zrobic dzieci) i Val di Sole w fajnym hotelu z basenem i spa , powinienem sie zamknac w calkowitym koszcie(hotel,skipassy,zarcie, nocleg tranzytowy) 15-16k za 4 osoby.Takze na tydzien to wychodzi dalej znacznie taniej niz 1k dziennie od os. wg kalkulacji
@Glimpse0fTheFuture: ja jadę w tym roku do Val di Sole na 6 dni i wyszło 560 EUR za hotel ze skipassem i wypożyczeniem sprzętu. Do tego transport (samolot+flixbus i pociąg) jakieś 350 zł, więc ogólnie jakieś 3k wyjdzie.

Fakt, rok temu 2,5 k płaciłem, więc jest drożej.