Wpis z mikrobloga

Szukam sposobu na skomunikowanie się z LCD marki Orient Display, model AFA800-480DM-5.0-A128-R. Dostałem trzy sztuki, wyłączyłem tryb demo, połączyłem się UARTem i jakiego polecenia bym nie wysyłał tak nic się nie dzieje. Coś jest nie tak, ale nie mam pomysłu co.
To jest LCD z jakimś modułem z tyłu. Moduł imituje pamięć masową po podłączeniu przez USB do komputera, można wgrać jakieś obrazki żeby się wyświetlały i zarządzać prostym plikiem konfiguracyjnym. Niestety dokumentacja jest dość ograniczona, a do tego nie znalazłem przykładów/użyć przez kogoś innego.
Mogę tylko rysować paluchem po ekranie i zostawiać kółka jak na obrazku.

#programowanie #embedded #orientdisplay #diy #elektronika
macgajster - Szukam sposobu na skomunikowanie się z LCD marki Orient Display, model A...

źródło: comment_1671971809b2u6I3xr0BhHLmIJjhgca3.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@macgajster: pierwsze primo - to używa 3 przewodowego UARTa, musisz mieć linię która mówi komputerowi że nie wolno nadawać (zawsze mi się chrzani czy RTS czy CTS). Drugie primo - terminacja stringa jest nietypowa, musi byc \r bez \n czyli nie tak jak robi Arduino (Serial.println wysyła \n) a i opis tekstowy przeczy przykładom, może być trzeba kombinować.
  • Odpowiedz
@macgajster: jeszcze lepiej drobny druczewk mówi o zarówno \r\n jaki i \n\r - czyl;i do zrewersowania samemu. Ogarnij binarny serial terminal z prawdziwego zdarzenia i dawaj LEDON lub LEDOFF w zależności czy ledy się palą same z siebie z różnymi końcówkami aż zatrybi
  • Odpowiedz
@keton22: na początku jechałem z intel galileo, ale nie trybiło, więc przesiadłem się na ft232, co prawda na razie bez RTS/CTS, ale dodam. Pod wieczór klepnę czy to coś dało.
  • Odpowiedz
@keton22: UH, rozgryzłem... ale to jest chińskie łajno. Wysyłam LEDOFF przez Realterm, zaznaczam +CR +LF, po czym dopiero jak się rozłączę komenda jest wykonywana. Dziwny ficzur.
  • Odpowiedz