Wpis z mikrobloga

  • 4
książki o HP mogą "skończyć się straszliwymi skutkami polegającymi na zniewoleniu duchowym do opętania włącznie oraz chorobami ciała".


@switcher20 dla nich to duży problem, bo Pismo Święte robi dokładnie to samo. Po prostu nie chce mieć konkurencji.
  • Odpowiedz
@mikkeboss no trochę niski poziom pokazujesz. Hpnto zwykła sieczka bez większej wartości. Sienkiewicz ma sporo do przekazania. Począwszy od tła historycznego jednej z ważniejszych epok w polskiej historii, poprzez kształtowanie postaw patriotycznych , na bogactwie języka skończywszy. ( Mówię o trylogii). jego twórczość przez dziesiątki lat była bardzo ważna społecznie
Tego nie jesteś w stanie powiedziec o HP
Ponadto istnieje część jego twórczości niezwiązanej z pokrzepieniem serc. Ja np lubię rodzinę połanieckich.
  • Odpowiedz
  • 0
@muchabzz czytalem HP i czytalem cala trylogie sienkiewicza (moja ulubiona lektura, która przeczytałem nz rok czy dwa wczesniej niz to bylo w podstawie programowej). Zgodze się, że przekazuja to co piszesz, jednak kompletnie się bie zgadzam z tym co piszesz o HP.
Harry to postac z ktorymi masa dzieci może się utożsamiać. Dziecko, które jest niezrozumiane przez dorosłych, opuszczone. Jednak jest ono specjalne, potrafi używać magii. Poznaje dzięki temu przyjaciół i ma
  • Odpowiedz
@Dariel tylko , że takich książek jak HP jest mnóstwo. HP na tle światowej klasyki niczym się nie wyróżnia. Zwykła napompowana promocja książka.
  • Odpowiedz
  • 0
@muchabzz ktora trafia do dzieci i potem z kazda nastepna książka "rosla" dostosowujac tematy do odbiorcy". Znasz inne podobne ksiazkk, daj przyklad.
  • Odpowiedz