Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
w moim mieście w kerfurze pytają o wiek nawet przy piwie 0%, a nieletniemu nie sprzedadzą szampana picolo bo ma w nazwie szampan. Taka polityka firmy


a czy jest to zgodne z prawem?

@Misticmac: Nie jest to zgodne z prawem.

Czy jest jakiś przepis który zezwala na kontrolowanie wieku przy zakupie piwa 0?

@modzelem: Nie ma takiego przepisu. W myśl przepisów 0% to jest to samo co woda mineralna.

Nie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@modzelem: Na Wykop. ( ͡º ͜ʖ͡º)
Zgłoszenie to jest sztuka dla sztuki. Karfur i tak będzie miał Cię w dupie, tak samo jak ma Lidl. Najlepiej wezwać na miejscu policję za odmówienie sprzedaży, jakby Ci się chciało kopać, to może zrobić donos jakiejś Państwowej Inspekcji Handlowej?
  • Odpowiedz
@modzelem z ciekawostek - pani ekspedientka która pracuje w jednym ze sklepów gdzie się zaopatruję w piwko kiedyś zapytała mnie o dowód - choć dużo bliżej mi do 30stki niż 20stki ponoć wyglądam jak gówniarz xD w każdym razie od słowa do słowa i wyszło, że np. ostatnio jakiś małolat pokazywał jej e-dowod i ona w ogóle nie kuma się w takich rzeczach czy to legit czy nie, więc z racji braku
  • Odpowiedz
@modzelem: nie ma, jest to nielegalna praktyka, choc wszystkie podmioty, ktore moga cos z tym zrobic umywają ręce i zaslaniają się wymowkami. zgłaszaj na bagiety 135 kw w razie problemów.

@wykopyrek: niby dlaczego? to jedyna realna opcja działania.
  • Odpowiedz
niby dlaczego? to jedyna realna opcja działania.


@Karoleer: w twojej opinii policja to taki ochroniarz, który ma przybiec na twoje wołanie, kiedy uważasz, że dzieje ci się krzywda? ( ͡º ͜ʖ͡º)
Pozwól, że sprowadzę cię na ziemię.
Po pierwsze, policja ma srogo #!$%@? na cokolwiek, za nie zrobienie czego nie poniosą konsekwencji.
Bywa, że do stłuczki czekasz kilka godzin. Okradną ci dom, to policja przyjeżdża czasem
  • Odpowiedz
@modzelem: taka polityka sieci, może UOKIK bo policja to narobi problemów tylko Bogu ducha winnej kasjerce wlepiając na nią mandat a ona robi tylko to co jej każą żeby nie stracić pracy
  • Odpowiedz
@Adams_GA:

bo policja to narobi problemów tylko Bogu ducha winnej kasjerce wlepiając na nią mandat a ona robi tylko to co jej każą żeby nie stracić pracy

Jeśli nawiedzona rejestratorka albo lekarka odmówi bez podstawy prawnej wykonania planowego badania Twojej ciężko chorej córki, bo jej rodzic nie jest zaszczepiony na najgroźniejszą chorobę świata, też będziesz ją tłumaczył że "tylko wykonywała rozkazy", jest "bogu ducha winna" i "nie chciała stracić pracy"?
  • Odpowiedz
@Dutch: dlatego napisałem ze uderzyłbym do uokik żeby lidl dostał po dupie a nie do policji żeby oberwała kasjerka bo pojedyncze kary na kasjerów nie zmienia podejścia firmy. Aczkolwiek podejście Lidla tez jest dla mnie w jakimś sensie uzasadnione akurat bo nie wyobrażam sobie np 10 latka z Lechem free
  • Odpowiedz
@Adams_GA:

dlatego napisałem ze uderzyłbym do uokik żeby lidl dostał po dupie a nie do policji żeby oberwała kasjerka bo pojedyncze kary na kasjerów nie zmienia podejścia firmy

OK, zgodzę się, że ma to większy sens.

Aczkolwiek podejście Lidla tez jest dla mnie w jakimś sensie uzasadnione akurat bo nie wyobrażam sobie np 10 latka z Lechem free

Dlaczego? Co jest złego np. w siedmiolatku pijącym kieliszek malinowego Piccolo
  • Odpowiedz