Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 26
#bronpalna #bron #bekazprawakow #statystyka
Niewygodne statystyki do zakopania. Uwielbiam jak wykopki są wielce zdziwione, że na wykop trafiają głównie zbrodnie dokonane przy użyciu broni, zamiast bohaterskich czynów i podejrzewają spisek, który ukrywa obrońców a nadreprezentuje przestępców. I to wszystko przy ogromnym lobby broni palnej na wykopie. Zwolennicy powszechnego dostępu do broni myślą, że broń ratuje życie xD

https://www.bbc.com/news/world-us-canada-41488081
Pobierz srogie_ciasteczko - #bronpalna #bron #bekazprawakow #statystyka 
Niewygodne statystyk...
źródło: comment_1671787205ipIn8hACyzDnl8YoJbpnJs.jpg
  • 30
@srogie_ciasteczko: Dopiero po głębszej analizie obrazka badacze doszli do wniosku, że nie przedstawia on danych na temat tego, jak wielu strzelanin udało się uniknąć ze względu na obawę potencjalnych przestępców przed posiadaniem broni przez innych ludzi. Jest to klasyczny przypadek tzw. błędu nieprzeżywalności.

( ͡° ͜ʖ ͡°)
@AdamKarolczak02137:

w rzeczywistości taki wykopek by prędzej popuścił w majtki i nie potrafił odbezpieczyć broni niż postawilby jakiś skuteczny opór.

Nie mierz innych swoją miarką XD
Uwielbiam jak ktoś twierdzi, że wie lepiej od innych, co tamci by zrobili. Zawsze jak ktoś tak pierd+li to wrzucam fajne info o potencjalnej ofierze, najlepiej bardzo młodej albo w podeszłym wieku, która skutecznie obroniła się przed teoretycznie silniejszym i agresywnym napastnikiem.

Specjalnie dla Ciebie,
Zdupystrzelec - @AdamKarolczak02137: 
 w rzeczywistości taki wykopek by prędzej popuś...
@srogie_ciasteczko: Nie chcę Cię straszyć ale właśnie podałeś najmocniejszy argument za posiadaniem broni przez uczciwego obywatela w Ameryce :)

Statystyki samobójstw pominę z oczywistych powodów. Mogę to wyjaśnić ale tak na prawdę nie chcesz, żebym to zrobił ;)

Wracając do przestępstw z użyciem broni. Pokazałeś, dlaczego tak dużo ludzi w USA chce posiadać broń i sprzeciwia się próbom zaostrzania prawa. Nie pomaga też fakt, że za tworzenie przepisów dotyczących broni biorą
Zdupystrzelec - @srogie_ciasteczko: Nie chcę Cię straszyć ale właśnie podałeś najmocn...
@AdamKarolczak02137:

chłopie gdybyś brał udział w prawdziwej strzelaninie to byś się posral chojraku


Och, widzę, że mamy tu eksperta.
To powiedz mi, ekspercie (XD), kto bierze udział w tych wszystkich strzelaninach, skoro zwykli ludzie są w stanie co najwyżej napełnić majtki?
No słucham, panie ekspercie od wszystkiego XD

dowod anegdotyczny, no świetny argument

Nagrania prawdziwych sytuacji są mimo wszystko lepsze od "bo Adam z wykopu tak napisał bo on to wie".
Zdupystrzelec - @AdamKarolczak02137: 
 chłopie gdybyś brał udział w prawdziwej strzel...
@AdamKarolczak02137:

idź sobie zwal na strzelnicy i przestań się kompromitować. Bohaterscy Amerykanie bronią palna dzielnie bronią się przed bandytami którzy tę broń palna zakupili legalnie xD

Tak ale to nie jest powód, żeby obrażać mnie ani żadnego innego, legalnego posiadacza broni palnej.
Fakt, że ktoś skutecznie użył tej broni w samoobronie też nie.

Bo widzisz, problemem przeciwników broni jest to, że próbują grać na emocjach i często podają nieprawdziwe informacje.
Statystyki