Wpis z mikrobloga

#emigarcja #kanada

Przyznaję się, że nie przejrzałem całego wypoku od deski do deski, może jest tu już taki temat lub ktoś z mirków/mirabelek przechodził/-a proces przeprowadzki do Kanady.

>> Wraca mi potrzeba przeprowadzki z rodziną do Kanady. Zaczynam totalnie od zera, nie znam tam nikogo, angielski mam dobry+, dzieci ogarniają trochę english.


Od czego zacząć?

Czy polecicie:
- coś w temacie kwestii formalnych, żeby wiedzieć jak się tam płynnie przeprowadzić
- ichniejsze otodom/olx czyli stronę z ofertami mieszkań w większych ośrodkach miejskich
- stronę z ofertami pracy

Gotta move out.
  • 18
@elmo141:

nic. Zero.


No to generalnie jaki masz pomysł na tą całą emigrację? :D Kanada to nie USA, tam na nielegalu nie pożyjesz jeżeli taki był pomysł

Ewentualnie szukaj czegoś na 12 miesięcy na international experience https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/work-canada/iec/eligibility.html

Albo jeżeli masz odpowiedni zawód to https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/immigrate-canada/express-entry/eligibility/federal-skilled-workers.html

A jeżeli nie - no to pozostaje standardowa (ale droga) droga: studia w Kanadzie

Albo pracodawca który wystawi ci work permit - ale do tego potrzebne jest
@elmo141: a pardon, IEC odpada bo to dla 1 osoby a ty masz dzieci.

Your dependants can’t come with you to Canada under the IEC program.


No to pozostaje droga przez studia lub pracę.

Ale tak zupełnie serio - jak jesteś programistą i możesz sobie załatwić wizę w dowolnym miejscu na świecie od strzała to jedź do USA. Jak nie jesteś to jedź gdzieś do UE. Jeżeli uparłeś się na anglojęzyczny
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@gatineau: Bardzo ładnie ujęte. O znajomych mogę dopisac ze owszem, znajdziesz ale wśród imigrantów bo rodowici Kanadyjczycy tak lubią hokeja ze ciągle noszą kij w dupie, hehe

@elmo141: Kanada jest Super jak uwielbiasz dzika przyrodę i biwaki.
Mam znajomego z Europy który mowi, ze jest chory jak raz na miesiąc nie weźmie auta i nie pojedzie srac w krzaki 5h od cywilizacji. Tu trafił idealnie, bo tego akurat dostatek, w
@yhbgrobdoivbvwamsv:

Dostać sponsorship od rodziny, zrobić paszport, kupić dom na kredyt, wynajac i #!$%@? z powrotem xD


Dzięki zmianom w ostatniej ustawie (nie trzeba już „intend to reside in Canada” gdy się aplikuje o paszport) ja #!$%@? jeszcze zanim dostałem paszport - złożyłem wniosek i z powrotem do Europy 3 dni później ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kanada widziała mnie tylko jak wróciłem złożyć oath (COVID był to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@yhbgrobdoivbvwamsv:


Dostać sponsorship od rodziny, zrobić paszport, kupić dom na kredyt, wynajac i #!$%@? z powrotem xD


Dzięki zmianom w ostatniej ustawie (nie trzeba już „intend to reside in Canada” gdy się aplikuje o paszport) ja #!$%@? jeszcze zanim dostałem paszport - złożyłem wniosek i z powrotem do Europy 3 dni później ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kanada widziała mnie tylko jak wróciłem złożyć oath (COVID był to
tylko ze dla Polaków to nawet ten paszport niewiele daje w sumie.


@yhbgrobdoivbvwamsv: wiza TN do USA może się kiedyś w życiu przydać. Plus jak wracałem to nie byłem w sumie pewien czy aby na pewno dobrze robię więc tak jakoś - paradoksalnie - otrzymanie paszportu ułatwia decyzję o wyjeździe. Jak mi się na stare lata odwidzi i zechcę przejść na emeryturę pasąc krowy w Albercie to będzie jak znalazł. Plus
wiza TN do USA może się kiedyś w życiu przydać


@gatineau: no tak, tyle ze to wiza nieimigracyjna. Z drugiej strony coraz czesciej slysze ze Kanada planuje prowadzic obowiazek podatkowy bez wzgledu na miejsce zamieszkania, tak jak USA.

A i może zyska trochę na ociepleniu klimatu i stanie się bardziej atrakcyjną gospodarką?


Mozliwe, ludzie juz bardzo mocno opaleni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
no tak, tyle ze to wiza nieimigracyjna.


@yhbgrobdoivbvwamsv: niestety :( sam chyba teraz po pandemii znowu spakuje walizki i tym razem zaatakuję USA - ale będę próbował ogarniać przez wizę L, pracuję dla amerykańskiego korpo które nie raczej nie ma z nimi problemu no i rozpoczyna petycję I-140 od pierwszego dnia po relokacji. Pytanie tylko czy coś się teraz pozmieniało bo jak większość korpo mamy hiring freeze

Z drugiej strony coraz
@gatineau:
@elmo141

Ja nie wiem co ludzie widzą w tej Kanadzie. Najbardziej przereklamowany kraj świata. Nuda jak sam #!$%@?, zero jakiejkolwiek tożsamości. Chaty od 1mln CAD wzwyz na suburbiach. Lepiej do Niemcowni pojechać autem.
@czecotam: nie no nie jest aż tak źle :D

To nadal anglojęzyczny kraj pierwszego świata który może i jest w cieniu sąsiada ale jest OK, jak wszystkie kraje pierwszego świata.

Aczkolwiek faktycznie ceny domów sprawiają ze ciężko jest tam zacząć teraz życie od zera. Chociaż czy w Niemczech jest z tym jakoś super lepiej?

No i nie zapominaj o jednym - w Kanadzie nauczysz się języka, pomieszkasz 5 lat i będziesz
@gatineau: To jeżdżenie autem po plazach tam+odległości=dramat dla mnie, ale co kto lubi. O ile się nie mylę 2 tyg urlopu na start i konkretny kult roboty też. Z resztą nuda totalna to GTA. Montreal fajniejszy, ale i tak prawdziwie ciekawie zaczyna być po przekroczeniu granicy z US ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@czecotam: No tak, ja tam jechałem jako skilled Worker wiec miałem normalne europejskie warunki pracy (25 dni urlopu, płatne chorobowe itp) a i kasa była niezła to nie miałem na co narzekać

Ale tak czy siak - każdy kogo znam kto może to jedzie dalej albo wraca