Wpis z mikrobloga

@bartekpolska: a co ci dała herbata? Albo kawa?
Yerba to nie są szamańskie zioła o magicznym działaniu rodem z wiedźmina, tylko napar jak każdy inny, rumianek czy mięta, więc twoje pytanie moim zdaniem nie ma sensu.
  • Odpowiedz
@bartekpolska:
Nie czuję takiego pobudzenia jak po kawie, ale działa. Ma działanie zmniejszające apetyt, więc nie zdarza mi się już podjadać między posiłkami. Poza tym dużo bardziej mi pasuje od herbaty, więcej smaków.
  • Odpowiedz
@bartekpolska: daje lekkie i długotrwałe pobudzenie w przeciwieństwie do kawy, która w moim przypadku wywołuje delirium i dezorientacje. Oprócz tego zmniejsza łaknienie, a latem w formie terere świetnie orzeźwia :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bartekpolska: dała mi stabilnego kopa energetycznego połączonego z dobrym samopoczuciem. Ani kawa ani energole tak nie działaly. Dzięki temu dałem radę zebrać do kupy rozgrzebany doktorat, pozdawać egzaminy (na chłodno, podczas gdy na studiach zawsze miałem straszne problemy z nerwami) i obronić się. Niestety, potem juz pojawiła się tolerancja i już tak nie działa. Albo raczej nie daję rady już tak wyspać się jak kiedyś i yerba nie ma z czego
  • Odpowiedz
@bartekpolska: miałem duże problemy z nie zasypianiem w dzień yerba kopie ale jak by miała nadmiar tauryny potem szybko zjeżdża pojawia się senność
Konieczność czyszczenia tykwy i słomki przy każdym zaparzeniu
przy aktywności fizycznej np a pracy może wywołać sraczkę
Przeżucilem się na
Ilex guayusa zamiast yerby efekt zupełnie inny brak uczucia przedawkowania tauryny z kofeiną
trzyma wiele godz od tego czasu nie mam problemów z sennością w dzień
  • Odpowiedz