Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirasy, załapałem się do korpo (IT related). Jestem na 3 miesięcznym okresie próbnym, czy i jak prosić o podwyżkę po nim? Pierwszy raz korpo i nie ogarniam tej spychologii do kogo się odzywać itd.
Normalnie, bym użył argumentów, że łatwo ogarnąłem workflow itd. Ale tu nic takiego nie ma, za 1,5 miesiąca mi się kończy okres, a ja siedziałem i sobie klikałem jakieś HRowe rzeczy czy z nudów kursy na udemy, bo były zawirowania i nie było komu technicznego szkolenia wprowadzić, a bez tego nic nie mogłem robić.
Dodam, że korpo o tyle spoko, że jeszcze przed podpisaniem umowy dostałem podwyżkę XDD - inny kontrakt, aktualizacja wypłat i to nie jakieś 100 zł netto . Także boję się, że zaraz mi tu powiedzą, że skoro pan dostał aktualizację przed podpisaniem umowy to nie ma opcji na kolejną

#korposwiat #pracbaza

#pracbaza #korposwiat

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63a2c6b9ac54d1c27d3b90d3
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 5
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: zależy jakie miałeś ustalenia, okres próbny nie znaczy że po nim pracodawca ma obowiązek Ci dać podwyżkę.

Zazwyczaj po podwyżkę idzie się raz do roku. Jak na rozmowie było wspomniane że po okresie próbnym jest szansa na większą kasę to męcz ich. Jeżeli ta kwestia nie była nawet poruszona to chyba bym się nie wygłupial
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Jeżeli podwyżki inflacyjne macie rok do roku w firmie to może to dostaniesz, sądząc po tym co napisałeś, to podwyżki nawet nie masz za co dostać. Jeżeli nikt Ci nie dał niższej stawki z info ze po okresie próbnym będzie wyrównanie to sorry, ale może zacznij coś robić aby móc za kilka miesięcy wskazać właściwie jaką mają z Ciebie wartość dodaną.
  • Odpowiedz
OP: @Argonix
Team został złożony od zera jakieś 5 miesięcy temu, jest pierwszym w polskim oddziale co tym się zajmuje. Nikt nic nie wie za bardzo, czekamy na wytyczne od klienta, co zresztą on odpowiada za ewentualne szkolenia bo bazujemy na ich produktach. Także raczej nie sądzę, żeby to w te stronę poszło.

@Wygryw_z_wyboru
@ImYourPastClaire
Ustalenia turbo zagadkowe, podczas rozmów nikt mi nie potrafił nic powiedzieć, powód - jak wyżej. Team
  • Odpowiedz