Wpis z mikrobloga

@bsl: chce zamowic na allegro PLA Biały z Fiberlogy Easy ale są często komentarze na różnych ofertach, że średnica jest różna, że często się zatyka dysza, że mocno zawinięty jest na tej rolce i drukarka nie radzi sobie z podawaniem do rurki itp. Dlatego pytam, ale jak mówisz, że jest ok to zamawiam bo cena ok. 60zł do 90zł za DD to żal nie spróbować
@KarolaG17: Dobre i tanie PLA robi plast-spaw. Używam od lat i jest ok.
Fiberlogy faktycznie miewa problemy ze średnicą. Akurat nie korzystałem z PLA, tylko z ABSu od nich i zdarzały mi się zapchania.
Dobre PLA i trochę tańsze niż DD produkuje też ROSA. Kilka kg przetopiłem bez problemów z różnych partii produkcyjnych. Coś tam rynek oferuje, kupuj i testuj.
@Podstarzaly_Mandalorianin: Kolega korzystał z PET-G od nich? Obecnie drukuję białym i niestety nie mogę go okiełznać, niby drukuje dobrze ale występują pojedyncze bloby, wtrącenia przypalonego materiału etc. Spotkałem się z opinią, że ogólnie biały filament ze względu na skład jest kiepski w druku. Korzystam z Prusy, może kolega ma jakąś markę z białym filamentem do polecenia?