Wpis z mikrobloga

  • 7
2805 + 1 = 2806

Tytuł: Dzień popiołów
Autor: Jean-Christophe Grangé
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller
Ocena: ★★★★★★★★
Tłumacz: Krystyna Szeżyńska-Maćkowiak
Wydawnictwo: Sonia Draga
Liczba stron: 328
Forma książki: e-book, audiobook
Trzeci tom przygód Inspektora Niemansa.

Komendant Pierre Niémans i porucznik Ivana Bogdanović z Centralnego Biura do Walki ze Zbrodniami zostali wysłani do Alzacji, żeby poprowadzić śledztwo w sprawie śmieci przywódcy religijnego. Mężczyzna zginął przygnieciony sklepieniem starej kaplicy. Pełnił funkcję biskupa Diecezji we wspólnocie anabaptystów żyjących z rolnictwa i prestiżowej winnicy. Policjantka Ivana infiltruje społeczność, udając wolontariuszkę podczas żniw.


Tym razem Ivana infiltruje sektę religijną od środka, a Niemans jej tylko asystuje próbując rozwikłać śledztwo policyjnymi metodami. Oczywiście dalej to on jest głównym bohaterm i to na niego spłyną laury i zasługi za doprowadzenie sprawy do końca. Śledztwo jest skomplikowane właściwie tylko przez zamkniętą społeczność i jej niedostępność dla Niemansa. Po za nim również nikt nie wie, że Ivana jest w środku i ten wątek mógłby być lepiej poprowadzony, trochę zabrakło na to pomysłu moim zdaniem.

Jest to obiektywnie rzecz biorąć najsłabsza książka autora, jaką do tej pory czytałem, a niestety chyba już nie za wiele mi zostało na liście do przeczytania. Całość jak to u Grange, czyta się świetnie i wciąga niesamowicie, do tego audiobook czyta jak zawsze u tego autora rewelacyjny Adam Bauman, który pasuje idealnie do tego typu thrillerów. Książka pewnie nie zasługuje na więcej niż 7/10, a z pewnością dla innych będą to nawet niższe oceny, ale ja jestem wielkim fanem autora i w ciemno czytam wszystkie jego książki, dlatego 8/10 ( ͡ ͜ʖ ͡)

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #kryminalbookmeter #sensacjabookmeter #thrillerbookmeter
Pobierz ali3en - 2805 + 1 = 2806

Tytuł: Dzień popiołów
Autor: Jean-Christophe Grangé
Gat...
źródło: comment_1671483267jzuCrhI6v1Ujf62azxDeXK.jpg
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ali3en: przymierzałem się do niej bo też kocham duet Bauman/Grange, ale Ostatnie Polowanie bardzo mi nie podeszło, jakby to pisał ktoś zupełnie inny :(
@Lohengrin: To jeśli Ostatnie polowanie Ci nie siadło, to obawiam się, że tu może być podobnie. Obu książkom daleko do Purpurowych rzek, które były początkiem serii. Ostatniemu polowaniu dałem tą samą ocenę, ale chyba nie wrzucałem recenzji.