Wpis z mikrobloga

  • 12
2787 + 1 = 2788

Tytuł: Ostatni dom na zapomnianej ulicy
Autor: Catriona Ward
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller
Ocena: ★★★★★★★★★
Tłumacz: Martyna Tomczak
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Liczba stron: 400
Forma książki: e-book, audiobook
Najbardziej pokręcony i dziwny kryminał jaki czytałem.

Dawno nie byłem tak zaintrygowany książką, z gatunku kryminał/thriller. Jest trudna, ale jednocześnie satysfakcja z dobrnięcia do jej końca jest ogromna. Oczywiście nie dlatego, że się już skończyła :)

Już sam jej opis na Lubimy czytać jest nietypowy:

Oto historia seryjnego mordercy, ale nie tylko. To także opowieść o porwanym dziecku, zemście i śmierci. Oraz o pewnym zwyczajnym domu na końcu zupełnie przeciętnej ulicy. Wszystkie te historie są prawdziwe, a jednocześnie w każdej z nich kryje się kłamstwo… Jedno jest pewne – pod ciemnym lasem na końcu zapomnianej ulicy czają się z dawna pogrzebane tajemnice. Być może uznaliście już, że dobrze wiecie, co mieści się w ostatnim domu na tamtej zwyczajnej ulicy. Myślicie, że znacie już tę historię. I tu się mylicie.


A po jej otwarciu jest tylko dziwnie, nieprzewidywalnie i wciągająco. Właściwie to nawet trudno zdefiniować czym jest, bo ma elementy kryminału, thrillera i horroru, a do tego wywołuje skrajne emocje i wpędza mózg na wyższe obroty, by niczego nie pominąć i nie przegapić. Autorka gra z czytelnikiem w zgadywankę co jest prawdą, a co kłamstwem, w której mamy wrażenie, że przegrywamy. O ile fabuła zdaje się być mocno zagmatwana, to emocje, jakie wywołało u mnie jej czytanie sprawia, że do książki czesto wracam myślami, co niezbyt często się akurat u mnie zdarza. Odejmuję jedną gwiazdkę za to, że jest momentami nierówna i ma się ochotę ją odłożyć. Na pewno nie jest to też książka do przebrnięcia na raz.

W TBR czeka już kolejna pozycja tej autorki - Sundial i mam nadzieję, że będzie równie dobrze.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #kryminalbookmeter #sensacjabookmeter #thrillerbookmeter
Pobierz
źródło: comment_1671398394Mh54COuvIx5MKpX7OCzsAj.jpg