Wpis z mikrobloga

tldr avatar 2 słabszy niż 1 ale jak 1 się podobała to warto obejrzeć, poza widoczkami i akcją (gorszą niż w 1) nie ma nic do zaoferowania

pierwsza godzina jest masakrycznie pocięta i czuć że brakuje wieeeelu scen (dla kibica ludzi jest tylko pierwsze 20min


a potem tylko ekipę jednej łódki czyli ten wątek całkowicie stoi w miejscu) i są spore przeskoki i upłycanie ważnych fabularnie wydarzeń

druga godzina to praktycznie film dokumentalny o podwodnych stworach i się nic kompletnie nie dzieje (poza kilkoma scenami pewnego wieloryba), czas całkowicie zmarnowany, powinien być wykorzystany na pchanie fabuły i pokazywanie perspektywy ludzi jak w 1 części, dodatkowo jest masakrycznie bambinistyczny bo o ile w 1 części dżungla była niebezpieczna tak tu wszystko jest piękne, przyjazne, mądre i dobre (a przecież pandora miała być groźniejsza od ziemi podczas gdy na niej na pierwszej lepszej rafie trafiasz na skrzydlice która cię upierd%la kolcem i cmentarz xD)

trzecia godzina to praktycznie jedna potyczka między paroma latającymi rybami a dużym statkiem ludzi

czyli w zasadzie to się gówno zadziało, a w tym co się zadziało było dużo nierealnych momentów i niesamowitych zbiegów okoliczności plus w wielu miejscach były dosłownie te same dialogi co w 1, niektóre sceny były bardzo do siebie podobne i film opierał się na tych samych wątkach i była generalnie powtórka z rozrywki xD, avatar 2 to ładna bajeczka i nic więcej
#avatar #avatar2 #film #kino
  • 14
@gorzki99: 3D ma problem s multikinie i heliosie. Ludzie wychodzą z kin.

@nbhd: Ja z opinia się nie zgodzę, wątek pokazania przyrody mimo ze rozciągnięty w czasie był mega imponujący, ta dbałość o każdy szczegół, wszystko pięknie stworzone. Nie czułem w ogole, ze mijają 3 godziny. Faktycznie wątek budowy miasta mógł być podciągnięty, ale następna czesc wychodzi w przyszłym roku.
3D ma problem s multikinie i heliosie. Ludzie wychodzą z kin.


@Ka4az: to nie 3D ma problem a ludzie :PP

Ale serio pytalem. W takim np cinema city itp to jest to 3D czy tak jak w jedynce - marnie z tym?
@gorzki99: Nie no serio problem był w 3D, nieostry obraz, rozjechane napisy.

Ja byłem na 2D i było dużo momentów, w których żałowałem ze nie poszedłem na 3D
Ja byłem na 2D i było dużo momentów, w których żałowałem ze nie poszedłem na 3D


@Ka4az: OK czyli dalej nie wiem nic :P
Znaczy chodzi o to ile tego 3D jest w wersji 3D. BO jedynka o ile dobrze pamietam byla niby 3D ale to bylo kilka scen. A reszta w 2D.

Wiec chcialbym sie dowiedziec jak jest teraz.
Ile z tych 3h jest rzeczywiscie 3D.
Więc pytanie czego oczekujesz, bo jeśli tego drugiego to się rozczarujesz nawet idąc na 3D do IMAX-a.


@ziuaxa: Mirku wlasnie na pierwszym 3D bylem w i-maxie. Duzo lat temu:P
I nawet nie byl to zaden film tylko bardziej "reportaz". Przedstawiano tam "jak budowano nowy jork" (tak to zapamietalem) Wrazenia byly wrecz kosmiczne. Krotko to trwalo (jakies +/- 40min) ale robilo wrazenie. Pomimo braku akcji :P

Czego oczekuje? Wlasnie czegos podobnego. "Bycia
To są takie pokazówki z efektem WOW i zapewne na takim byłeś


@ziuaxa: Dokladnie tak. I efekt byl WOW :)

Ale Avatar nie powstał dla efektu 3D. O to chodzi.


No i mi wyjasniles :) Dzieki. Czyli nie ide - zaoszczedziles mi czas.

Ale ze sie tak bede czepial: To nie nazywajmy szamba perfumeria :P Jakie w takim ukladzie 3D?

No i fajnie tez byłoby obejrzeć go na IMAX-ie z jednym
Równie dobrze można by obejrzeć go na 7-calowym ekranie smartfona w słuchawkach na Bluetooth XD

Historia jest przecież ta sama xD


@ziuaxa: Nie do konca zesmy sie zrozumieli. Jak mnie bedzie interesowac historia to odpale se w domu na 65" tv z dobrym naglosnieniam. Tylko ze akurat to nie jest film w ktorym mnie historia interesuje. Natomiast dobre efekty 3D bym chetnie zobaczyl - w takim wlasnie filmie. No ale jak
No spoko. To nie idź na Avatara do kina. W tym filmie nie ma żadnych efektów wizualnych.


@ziuaxa: No i o to mi chodzilo. Szkoda ze nie zrozuiales do konca.
Zapomniaem ze na wypoku jestem. I mimo ze watek toczy sie o efektach 3D to trzeba caly czas to przypominac.

Chetnie pojde na film 3D ktory bedzie mil efekty 3D. Pojscie na film 3D bo ma glebie i przekaz jest smieszne.