Wpis z mikrobloga

Jakie mody graficzne/estetyczne polecacie? Najlepiej, żeby nie wpływały znaczaco na wydajność, bo zapas mocy na moim leciwym rtx 2060 jest niewielki ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na liście mam reworked hd project, reworked hd monsters, stlm, darker nights. Chciałbym, żeby świat był mniej cukierkowy. Fajnie byłoby podbić jakość, najlepiej z opcją customizacji coby zbalansować jakość/wydajność. Macie jakieś sugestie?

#wiedzmin3
  • 14
@choinkaozapachukokosowymdomalucha: The Witcher 3 HD Reworked Project (HalkHogan)
HD Monsters Reworked (Denroth)
Immersive Real-time Cutscenes (teiji25)
Nitpicker’s Patch (chuckcash)
World Map Fixes (Terg500)
Polecam te mody, nie obciążają PC w takim stopniu jak nextgen + wygląda to identycznie, a jeśli potrzebujesz prawdziwie wiedzmińskiego klimatu, polecam Photorealistic Reshade do tego. Pod HOME masz różne ustawienia, idzie zrobić naprawdę klimatyczną grafikę, zaraz Ci podeślę jakiś ze screenów.
HD Reworked Project (HalkHogan)

HD Monsters Reworked (Denroth)

Immersive Real-time Cutscenes (teiji25)


@bartek-michalik-56: to przeca jest teraz zintegrowane. >90% innych modów zepsuta, nawet jak je kompiluje to są crashe albo nie działa. Zresztą granie ze stutterami - nie prosiłem się na to. Spatchować albo rollback.
@bartek-michalik-56: no to idź zagrać w lotto bo ja żeby zobaczyć stutter wystarczy że zagadam do kogoś albo przegalopuję 10s na kuniu. A konfig mam oczywiście ciulowy bo 4090 - już nie najlepsza jak wiadomo po premierze AMD i 7900x (he he, 13900k trzeba było) reszta proporcjonalna, do smaku.
@keton22: żeby była jasność, gram na wersji przed update'owej - 1.32. Nie na tym nowym gównie, które nie potrzebuje żadnych modów, by lagować. Nie wiem jakim cudem na takim sprzęcie nie działają Ci te modyfikacje. Gram na znacznie gorszym sprzęcie w rozdziałce 1440p i ani razu nie miałem zjazdu fpsów poniżej 60, na którym jest zablokowany licznik.
@bartek-michalik-56: no jak tak to pewnie bym miał ze 120fps w 4k ale ja z kolei o najnowszej wersji 4.0. Swoją droga ciekawe co na to autorzy modów mam nadzieję że dostali gruby hajs za integrację ich pracy w komercyjnym produkcie.
@keton22: Wszystko jasne - optymalizacja nowej wersji jest zwyczajnie skopana. Jednak myślę, że i tak nie masz na co narzekać, samo granie w 4k i 60 fps przy najwyższych detalach pewnie jest komfortowe, ale z drugiej strony rozumiem - płacisz za sprzęt i wymagasz takich osiągów w trakcie gry, jakie być powinny.
@bartek-michalik-56: nie sądzę żeby oni to wszystko szybko naprawili, zaraz święta, potem przy nowym roku też trochę wolnego. A to w końcu darmowy update, więc nie zdziwiłbym się gdyby nie specjalnie im się spieszyło.

A z tego co mówią ludzie, implementacja DX12 jest dosyć #!$%@?. Oni nawet w tym swoim tweecie o naprawianiu problemów nic zbytnio nie wspominali o naprawie DX12. Polecali ludziom ze słabszym sprzętem przerzucić się na DX11.

Wydajności