Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#budowlanka #budownictwo #budowadomu

Mireczki powiedzcie mi taką rzecz... Bo ja tego kompletnie nie ogarniam... Jaki jest sens w budowie konstrukcji dachowej z drewna, która tam potem oczywiście będzie czymś przykryta, w bliżej nie określonym czasie na zimę ? To drewno - w sensie krokwie itd. ma jakiś przepracować ? Czy to normalne że to się robi na minusie ?
  • 17
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KosmicznyJanusz: A w standardzie budowlanym zakładają suche ? Czy jak leci ? Podwykonawca sobie dobiera ?

Mogę się mylić ale takie drewno do konstrukcji stropowych powinno schnąć ze dwa lata pewnie. Ale #!$%@? się na tym znam. Stąd pytanie.

Z góry uprzedzam że to nie chodzi i moje pieniądze, tylko bardziej i nasze.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@EnderWiggin: Nie no mówię serio. Ja, na dachach się nie znam ale tak jest. Jedzie się do lasu. Drzewo ścina i do tartaku. Tną jak potrzeba i tyle. Impregnacja powinna trwać chyba 24h w tej zielonej wodzie z chemią. No ale cześć robi dach, szkielet nawet bez tego. Część ludzi tylko pędzlem przejdzie. Kolor jakiś się zielony, wyblakły zrobi i tyle. Mało co te chemii zdąży wsiąknąć w świeże drewno.
@EnderWiggin: No tak jest jak koledzy piszą. Drewno wg projektu powinno być suche i odpowiedniej klasy. Ale to drogie i słabo dostępne więc na dach idzie mokre drewno. Ważne żeby od razu trafiło na dach bo się ułoży pod obciążeniem. Jak zostawisz do wyschniecia to może się paskusnie poskręcać i jie będzie się nadawało na dach.
@EnderWiggin: Jeżeli chcą zrobić więźbę i tak zostawić nie przykrywając tego to ja bym tak nie chciał na Twoim miejscu. Ale jak masz to drewno już to lepiej skręcone na dachu niż leżące na ziemi a jeżeli już to koniecznie ułożone na przekładkach i spięte pasami. Ten impregnat to jest zanurzeniowy a nie ciśnieniowy i on po deszczu się po prostu zmyje.
Jak będzie temperatura na plusie to nie widzę powodu