Wpis z mikrobloga

Cześć ;) Od jakiegoś czasu tworzę portal o #kryptowaluty

Na portalu każdy będzie mógł znaleźć:

najnowsze wiadomości nie tylko o Bitcoinach, ale przede wszystkim o alternatywnych kryptowalutach, #dogecoin #litecoin itp.

analizy rynku i spekulacje

poradniki jak zacząć korzystać z kryptowalut, kopać, inwestować, całe know-how

informacje o niemalże każdej kryptowalucie, także informacje o walutach, które nie miały jeszcze swojej premiery

rankingi kryptowalut, pooli, giełd

wykresy wartości poszczególnych kryptowalut

kalkulatory opłacalności miningu, potencjalnych zysków

co tylko przyjdzie na myśl, a będzie przydatne

Jestem na etapie uzupełniania go treściami, aktualnie piszę obszerny poradnik jak zbudować swoją koparkę. Poradniki dotyczące Cryptsy, portfeli, kopania w poolu, podstawowej konfiguracji cgminera i cudaminera (do dokończenia - chodzi o dodatkowe parametry konfiguracji) już napisałem. Pisanie tych wszystkich artykułów zajmuje dużo czasu, a myślę, że dobrze byłoby, gdyby portal wystartował jak najszybciej - zainteresowanie kryptowalutami cały czas rośnie, jest to teraz gorący temat, nowi użytkownicy chcieliby się dowiedzieć od czego zacząć i "z czym się to je". Na portalu będzie (a w części już jest) wszystko dokładnie opisane, tak, aby nowi mieli łatwiej.

Dla bardziej obeznanych z tematem, będą dostępne informacje o wszystkich kryptowalutach. Kiedy wejdziemy np. na Dogecoin, będziemy mogli sprawdzić kiedy powstał, ile monet zostanie wypuszczonych, nagroda za blok, itp. Każda moneta będzie krótko opisana, aby można było w miarę szybko ją ocenić. Będzie można od razu pobrać portfel, zobaczyć listę pooli, faucetów, giełd, które obsługują daną walutę. Będą podane aktualne kursy na różnych giełdach, wykresy zmian wartości, a także najnowsze wiadomości związane z tą walutą.

Aktualnie priorytetem jest uzupełnienie go treściami (poradniki, artykuły, newsy). Statystyki, wykresy itp. mogą zostać wprowadzone trochę później, ale na pewno zostaną wprowadzone - to kwestia wolnego czasu ;)

Dlatego zwracam się do Was z prośbą o pomoc. Gdyby ktoś mógł, miał czas, umiał napisać jakiś artykuł/poradnik/news dotyczący kryptowalut - byłoby świetnie, byłbym bardzo wdzięczny. I jestem pewny, że wielu osobom by to pomogło. Prosiłbym też o podawanie pytań, które powinny się znaleźć w FAQ :)

Jestem otwarty na krytykę, propozycje i współpracę. Gdyby ktoś był chętny do pisania newsów, albo ktoś by chciał coś napisać, jakkolwiek włączyć się w tworzenie portalu - zapraszam na pm ;)

Link do strony opublikuję jutro/pojutrze - to zależy od odzewu :D

Pozwolę sobie zawołać kilka osób, które się sporo udzielają na #kryptowaluty. Ważne są dla mnie Wasze sugestie, i Wasza pomoc byłaby bardzo cenna :)

@Mehgods @D3lt4 @Stadler @blacktyg3r @dogestyle @EzioAuditoreDeFirenze @HAJ_fajv @wodzu91 @wyngiel @nosiy @surma @doges @roykovsky @maxPL @ppawel @rolfik_r1 @blachta @arturlot @joookub @MJToshi @kryptoaukcjePL @DADIKUL
  • 10
@MJToshi: widziałem wcześniej Twoją stronę i wchodziłem co jakiś czas zobaczyć czy ją rozwijasz ;) Cieszę się, że jesteś chętny do pomocy :)
@lyly: No jak widzisz stoi od miesiąca w miejscu, dlatego liczę na Ciebie, że będziesz bardziej zmotywowany i zrobisz coś fajnego. Chętnie pomogę jak będzie potrzeba :)
@lyly: Jeszcze jedno. Nie wiem na ile posiadasz umiejętności, wiedzy czy kasy, ale od dawna sam myślałem o czymś podobnym do coinwarz tyle, że rozszerzone o jak najwięcej walut(oczywiście nie musi być przeliczania na kurs giełdy itd). Pozdrawiam :)
@MJToshi: dokładnie coś takiego miałem na myśli pisząc o kalkulatorze opłacalności miningu. Jeszcze nie wiem do końca jak to zrobić, ale się dowiem ;)