Wpis z mikrobloga

Elo Fotograficzne świry.
Mam do was pytanie, Kupiłem dzisiaj sobie na święta w prezencie nowy obiektyw (Pacjent - Sony E 70-350mm f/4.5-6.3 G OSS | APS-C, Zoom, Super Telephoto Lens (SEL70350G) wprost od Sony... Rozpakowałem, otworzyłem i założyłem na aparat. Wszystko super do momentu aż złapałem za focus ring na obiektywie. Mam wrażenie jakby pod focus ringiem był jakiś pył albo piach. Obracając pierścieniem ostrości mam dziwne uczucie jakby jakiś pył rezystował płynny ruch na pierscieniu, na zoomie nic nie ma. Płynnie działa i nie ma tego typu sensacji, na focusie mam.

Czy ktoś się z czymś takim spotkał? Reklamować sprzęt? Jakby to był jakiś tani obiektyw to może bym zrozumiał ale na pewno nie w obiektywnie G od Sony.

#fotografia #aparatyfotograficzne #obiektywy
Shewie - Elo Fotograficzne świry.
Mam do was pytanie, Kupiłem dzisiaj sobie na święt...

źródło: comment_1671306235XbMMNu7AjRYBrAmrdVkDOT.jpg

Pobierz
  • 20
@eloyard: Tzn kupiłem z Amazonu wiec ze zwrotem nie powinno być problemu jednakże jestem nieco zaskoczony że na coś takiego trafiłem w obiektywie klasy G.
@Shewie: bardziej mi chodzi o plomby, bo przy sprzedaży wysyłkowej to jest pełno gnomów, co wezmą coś drogiego na obstrzelanie na event i potem zwrot robią, a wiadomo, w trakcie można w coś jebnąć albo przycisnąć za mocno... A przyjmujący zwrot w Amazonie jak z zewnątrz nie widać problemów to po prostu może zapakować i pyk, nowy obiektyw na sprzedaż... Swego czasu ludzie też robili dużo zwrotów żeby uniknąć #!$%@? się
@Shewie: przejdz sie do sklepu foto i sprawdz inny egzemplarz bo moze sie okazac ze ten typ tak ma. Bo w niektorych obiektywach reczny focus nie jest bezposrednio polaczony z soczewkami tylko przez silnik autofocusa i ty tak naprawde sterujesz silnikiem ktory popycha soczewki
@MrProperr: Tak tylko problem w tym że ten dzwiek nie jest regularny, tylko dosłownie tak jak opisuje jakby pod spodem był bardzo drobny piasek, takie mikropyłki metalowe ocierające o samo pokrętło focusa, podczas kręcenia raz po raz słychać takie solidniejsze chrząknięcie pod pierscieniem jakbym idealnie trafił w owe ziarenko pod pierscieniem. Czytałem wiele recenzji ale w żadnej nikt nie wspominał o tym problemie, być może to problem tego egzemplarza który nie
@Shewie: to jest normalne w tym obiektywie. Mam ten sam model, w sklepie nawet sprawdzaliśmy ze sprzedawcą na innym egzemplarzu z wystawy i było dokładnie to samo. Na zagranicznych grupach FB ludzie też narzekali, więc zjawisko to nie jest ograniczone tylko do naszej rodzimej dystrybucji. Używam tego obiektywu od kilku miesięcy i generalnie szybko przyzwyczaiłem się do tego, w dłuższej mierze nie przeszkadza to ani trochę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@markuzz: wow, niesamowite. Minely 2 lata od tych postow i nadal problem istnieje. Jedna osoba napisala ze Sony przekazalo ze problem znika z czasem. Mam return window otwarty do 31 stycznia wiec moge ten obiektyw troche potrzymac i potestować. Ale rzeczywiscie jak na obiektyw klasy G to jest to dość dziwne i niedopuszczalne jednoczesnie.