Wpis z mikrobloga

Mirki, kupiłem używane gpu, zotac rtx 3090 trinity oc. Podłączylem do kompa, z dobrym zasilaczem, chwilę działało i nagle black screen, monitory się wyłączyły. Działo się tak przy każdym uruchomieniu - albo komputer się resetował, albo sam musiałem go resetować. Sterowniki zainstalowałem z geforce experience od razu po pierwszym uruchomieniu. Ma ktoś jakiś pomysł czy da się to naprawić? Nwm, aktualizacja biosu, cokolwiek. Mogę zwrócić ale chciałbym spróbować jeszcze zdziałać coś na swoją rękę. Dodam jeszcze, że problem często wywoływało włączanie/wyłączanie lub podłączanie monitora - niezależnie czy po hdmi czy po display port. Halp pls (,)
#kartygraficzne #nvidia #gpu #komputery
  • 14
@TheOutskirs: Restarty miałeś po załadowaniu systemu czy np. też w biosie?
Jak tylko po załadowaniu sterów, to ramy na grafice do wymiany.
Jak restarty były również w biosie, to uszkodzona sekcja zasilania na grafice.
Zasilacz bym wykluczył bo bequiety rzadko padają zwłaszcza modele które wyszły w ostatnich latach.
@JoeBlade: W biosie czysto, w windowsie tez chwile czysto, nawet benchmarki szły, ale w pewnym momencie gasł ekran/ekrany, a karta była gorąca w dotyku. No cóż, chyba wydam więcej i po prostu kupie nowiutką.
@TheOutskirs: Czyżbyś kupił od Wenez_Marek na allegro?
Kupiłem tą samą kartę od niego i dokładnie ten sam problem. pewnie sprzedaje walnięte karty. Na szczęście można zwrócić do 14 dni.