Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Krach w #nieruchomosci w 2021 roku był super - tak mnie jakoś naszło jaka to mega fartowna dla millenialsów w #polska szansa dekady z powodu prostego wirusa xD

Ceny #kredytyhipoteczne tak spadły, że żal było nie brać. Tani pieniądz. Takiego krachu na oprocentowaniu kredytów nie było jeszcze dla tego pokolenia.

Napędzane oczywiście przez najniższe stopy procentowe dzięki bardzo hojnym QE, więc z drugiej strony też żal było nie brać stałego oprocentowania.

A teraz post-QE z inflacją to stopy procentowe idą w górę, więc żal byłoby nadpłacać na stałej kiedy można na bezpiecznych lokatach zarobić przynajmniej 400% tyle co zyskać na nadpłacie odsetek.

Kula śnieżna możliwości - chyba pierwsza jaką w dorosłym życiu obserwowałem mając zebrany kapitał żeby coś z tym zrobić (bo w 2008 to się jeszcze w szkolnej ławce siedziało xD)

Ten krach przyspieszył mi zamieszkanie o jakieś 5 lat* i to jeszcze tak tani pieniądz, że od razu cyk, wymarzony forever dom. Rok już za nami także jeszcze niby 4 lata, ale lokaty tyle robią wartości dodanej ponad oprocentowanie kredytu dzięki pędzącym stopom, że tak naprawdę będzie krócej - dzięki papcio Glapcio <3 nie wiem czemu ludzie tak na #nbp narzekają: całkiem OK lokaty idą w górę jak na pękające w szwach rezerwy banków.

Win-win-win.

Bez kitu, zaczynam sobie myśleć, że ten cały #covid to wymyśliliśmy my, millenialsi, żeby dorwać się do taniego pieniądza - przyznać się, który Wykopek z tagu #nieruchomosci się kryje pod maską Schwaba z WEFu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

*a właściwie to pewnie 7 lat, bo część pieniędzy zamiast w oszczędności szłaby na wynajem. Także jeszcze jeden -win

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #639c496a8161f849f0378e73
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
Pobierz AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Krach w #nieruchomosci w 2021 roku ...
źródło: comment_16711904795WrkvDKLIqiJqorw71FV5r.jpg
  • 2